Koronawirus w regionie. Przybywa osób objętych kwarantanną

  • 15.03.2020, 17:29
  • ak
Koronawirus w regionie. Przybywa osób objętych kwarantanną Fot. pixabay.com
Od dzisiejszego poranka nie wzrosłą liczba potwierdzonych badaniami przypadków koronawirusa na Lubelszczyźnie, ale jest więcej osób w szpitalach, więcej objętych kwarantanną i nadzorem epidemiologicznym.

Przypomnijmy, że dotychczas w naszym regionie laboratoria potwierdziły 16 przypadków koronawirusa. Jedną z zakażonych osób jest m.in. mężczyzna pracujący w Sądzie Rejonowym w Biłgoraju, drugą pacjent z powiatu tomaszowskiego. PISALIŚMY O TYM OBSZERNIEJ DZISIAJ RANO >>>> TUTAJ.

Agnieszka Strzępka, rzeczniczka wojewody wysłała właśnie do mediów najświeższy raport dotyczących syt uacji epidemiologicznej na Lubelszczyźnie.

Napisała:

Podaję dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2, na dzień 15 marca 2020 roku, na terenie województwa lubelskiego.

1. Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem – 35.
2. Liczba osób poddanych kwarantannie – 503.
3. Liczba osób objęta nadzorem epidemiologicznym – 3743.

4.  Liczba przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi – 16/1.

 

Jeszcze dzisiaj rano sytuacja wyglądała zdecydowanie inaczej. Wtedy 34 osoby były hospitalizowane, 348 osób poddano kwarantannie, a 2963 objęto nadzorem epidemiologicznym.

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe