Korytarz życia – edukacyjny spot policji, straży pożarnej i pogotowia

  • 11.03.2020, 09:00
  • ak
Korytarz życia – edukacyjny spot policji, straży pożarnej i pogotowia Fot. KMP Zamość
To produkcja, w której realizację zaangażowała się zamojska policja, straż miejska i pogotowie. Film zatytułowany "Korytarz życia" ma uświadamiać kierowcom, jak powinni zachowywać się na drodze, gdy jedzie nią pojazd uprzywilejowany.

W nakręceniu spotu wzięli udział ci, którzy doskonale, ze swojej codziennej pracy wiedzą, jak ważna w sytuacji zagrożenia życia jest każda sekunda. Chcieli, by zmotoryzowani zrozumieli, że ich zachowanie na drodze może mieć wpływ na ludzkie życie.

Mundurowych i ratowników z Zamościa w produkcji wsparła telewizja internetowa, której ekipa wzięła na siebie przygotowanie scenariusza, a także zrealizowanie materiału filmowego i jego montaż.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Policja przypomina:

Pamiętajmy obowiązek tworzenia korytarza życia dotyczy każdej drogi, nie tylko autostrady, czy drogi ekspresowej, ale również dróg miejskich. Korytarz życia ułatwia dojazd na miejsce zdarzenia służbom ratunkowym, a tym samym zwiększa szanse na przeżycie uczestników wypadku drogowego. Dlatego też każdy kierowca widząc zbliżający się pojazd uprzywilejowany zobowiązany jest zjechać mu z drogi. Jadąc lewym skrajnym pasem zjeżdżamy na lewo, poruszając się innym pasem - na prawo. W sytuacji tworzenia korytarza życia kierowcy mają prawo wykorzystywać pobocze, a także pasy rozdzielające jezdnie. Bardzo ważne jest również uważne obserwowanie otoczenia. Kierowca powinien zerkać w lusterka i ściszyć radio, żeby z daleka usłyszeć sygnały nadjeżdżających pojazdów uprzywilejowanych.

ak

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
JoteR
JoteR 25.03.2020, 12:44
"poruszając się innym pasem - na prawo"

Bez sensu, co wykazała praktyka np. w Warszawie. Karetki tną po buspasie (to ten wydzielony PRAWY pas) i drą ryja na każdego, kto chciałby zachować się zgodnie z przepisami i zjechać w PRAWO. Przepis stworzony sztucznie przez grząsiów ze wsi, nie mających pojęcia o organizacji ruchu w większych miastach.

Pozostałe