Gm. Telatyn: Panie z KGW świętowały Dzień Kobiet (ZDJĘCIA)

  • 11.03.2020, 13:01
  • Materiał nadesłany
Gm. Telatyn: Panie z KGW świętowały Dzień Kobiet (ZDJĘCIA) Fot. Organizatorzy
Jako pierwsze, bo już 7 marca br, świętowanie Dnia Kobiet w gminie Telatyn rozpoczęły panie z Gminnych Kół Gospodyń Wiejskich. Spotkanie odbyło się w Domu Strażaka w Telatynie i zostało połączone z warsztatami kulinarnymi ,,Robimy domowe kiełbasy i inne frykasy”.

Pomysłodawcą wydarzenia było Koło Gospodyń Wiejskich w Telatynie na czele ze swoją przewodniczącą Małgorzatą Kumą. Działania koleżanek z Telatyna wsparły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Poturzynie i Koła Gospodyń Wiejskich w Łachowcach. Niezawodne okazały się również inne panie z poszczególnych Kół, które wsparły organizację Święta swoimi słodkimi wypiekami i przystawkami. Inicjatywę wspólnego świętowania wspomógł również Wójt Gminy Telatyn pan Dariusz Kozłowski.

W wydarzeniu tym, oprócz licznie przybyłych pań i panów uczestniczyli również zaproszeni goście: Wiceprzewodniczący Rady Powiatu pan Wiesław Cielica z małżonką, opiekun Kół Gospodyń Wiejskich z ramienia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Piotr Kielar z małżonką oraz wójt gminy Telatyn Dariusz Kozłowski z małżonką. Były życzenia, słodkie upominki oraz zaplanowane wcześniej warsztaty kulinarne, podczas których panie mogły zobaczyć jak robi się domową kiełbasę. Wskazówek i porad w tym temacie udzielał pan Piotr Kielar. Nie zabrakło również występu artystycznego przygotowanego przez grupy taneczne działające przy Szkole Podstawowej w Telatynie pod opieką pani Janiny Tuckiej i pani Eweliny Tuckiej – Ratyna.

Jak da się zauważyć, to wspólne świętowanie było doskonałym pomysłem. Panie nie tylko wspaniale się bawiły i miło spędziły czas ale również dowiedziały się jak robić domowe smakołyki. Warsztaty zakończyły się degustacją przygotowanej domowej kiełbasy oraz innych, wspaniałych potraw. Wspólne świętowanie, przy suto zastawionych stołach – jak to na spotkaniach KGW bywa, i we wspaniałej atmosferze trwało do godzin wieczornych.

RELACJE Z INNYCH IMPREZ Z OKAZJI DNIA KOBIET ORGANIZOWANYCH W CAŁYM REGIONIE ZNAJDZIECIE W NAJNOWSZYM PAPIEROWYM WYDANIU KRONIKI TYGODNIA

Materiał nadesłany

Zdjęcia (17)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
oooooooo
oooooooo 22.03.2020, 13:10
wójt siedzi w miejscu w którym siedziałem kiedyś jako PAN MŁODY i też stoły były zastawione (kiełbacha swojska też na stole była) :):):)

Pozostałe