Piraci drogowi w policyjnej kamerze. Zobaczcie ich przewinienia (FILM)

  • 10.03.2020, 10:42
  • ak
Piraci drogowi w policyjnej kamerze. Zobaczcie ich przewinienia (FILM) Fot. KMP Zamość
Jeden wyprzedzał na przejściu dla pieszych, drugi pędził w terenie zabudowanym z prędkością 113 km/h. Dwóch nieodpowiedzialnych kierowców opla i volvo nagrał policyjny videorejestrator.

Na drodze wojewódzkiej nr 837 z Zamościa do Nielisza policjanci drogówki zwrócili uwagę na opel, którego kierowca wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Mundurowi zatrzymali 51-letniego mieszkańca gm. Nielisz, "wlepili" mu mandat i dołożyli punkty karne.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

W obrębie tej samej drogi wojewódzkiej, ale w Bortatyczach policyjny videorejestrator nagrał volvo. Samochód jechał z prędkością 113 km/h. Za kierownicą auta siedział 43-latek z powiatu lubelskiego. Mężczyzna na trzy miesiące pożegnał się z prawem jazdy. Dostał też mandat i punkty karne. 

Podobne konsekwencje prawne poniósł również 22-letni mieszkaniec gm. Nielisz, który jadąc BMW przez Wysokie rozpędził swój samochód do 137 km/h.  

– Zwracamy się z apelem do wszystkich użytkowników dróg o przestrzeganie przepisów oraz zachowanie ostrożności i rozwagi podczas poruszania się po drodze. Przypominamy, że manewru wyprzedzania nie wolno wykonywać na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim.  Takie zachowanie naraża na śmiertelne niebezpieczeństwo prawidłowo poruszających się na przejściu pieszych. Natomiast miłośnicy szybkiej jazdy muszą wiedzieć, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy – przypomina Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe