Zamość: Cóż jest lepszego od dobrej książki?

  • 12.03.2020, 08:00
  • Bogdan Nowak
Zamość: Cóż jest lepszego od dobrej książki?
Bliski kontakt z czytelnikami, kupowanie nowości wydawniczych oraz pozytywne efekty ogólnopolskiego programu czytelniczego Instytutu Książki. To przepis na coraz lepsze wyniki czytelnicze Książnicy Zamojskiej.

Z raportu pt. "Podstawowe wskaźniki czytelnicze Książnicy Zamojskiej" wynika, że w latach 2016-2017 czytelnictwo w tej placówce powoli spadało. Wprawdzie wyglądało ono lepiej niż w wielu placówkach tego typu, ale ogólna sytuacja nie napawała optymizmem. Bo jak wynika ze statystyk, tzw. wskaźnik rozczytania (procent czytelników do ogólnej liczby mieszkańców danej miejscowości, gminy czy regionu) wynosił w Zamościu 20,1, a w 2017 tylko 19,1. W tym samym czasie ten sam wskaźnik ogólnopolski wynosił odpowiednio: 15,9 i 15, a w województwie lubelskim – 17,4 oraz 19,1.

Jednak w 2018 r. w zamojskiej Książnicy coś w tej sprawie odmieniło.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Bogdan Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe