Hrubieszów: Pilotażowa dieta dla mam

  • 12.03.2020, 07:03
  • PT
Hrubieszów: Pilotażowa dieta dla mam
Hrubieszowski szpital, jako jedyna placówka w województwie i jedna z nielicznych w kraju, przystąpił do pilotażowego projektu Ministerstwa Zdrowia. Celem jest zapewnienie ciężarnym i kobietom w okresie poporodowym odpowiedniego żywienia.

Na początku roku Hrubieszów obiegła informacja o możliwości zamknięcia tutejszej porodówki. Ministerstwo Zdrowia zaprzeczyło, jakoby miało takie plany. Teraz Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie przystąpił do rządowego programu pod nazwą "Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie porodowym – Dieta Mamy". Złożony przez placówkę wniosek został zaakceptowany przez NFZ. Oznacza to przyznanie dodatkowych środków finansowych w wysokości 18,20 zł za każdy dzień hospitalizacji pacjentki objętej programem.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

PT

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Olo
Olo 12.03.2020, 07:59
Najważniejsza wiadomość w czasie epidemii! A co z oddziałem zakaźnym,z przygotowaniem na pomoc ewentualnie chorym na koronawirusa!?

Pozostałe