Mieszkańcy: Czemu tak drogo za śmieci?

  • 10.03.2020, 14:03
  • Maria Dec-Kiełb
Mieszkańcy: Czemu tak drogo za śmieci?
Burmistrz Tomaszowa Lubelskiego zastanawia się nad pomysłem zapisywania na pojemnikach liczby mieszkańców.

– Wy pójdziecie na święta z flagami, my pójdziemy z workami na śmieci. A będą nas tysiąc – groził władzom mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego podczas ostatniej sesji. Burmistrz Wojciech Żukowski nie ma dobrych wiadomości: ceny wywozu śmieci są wysokie i niewątpliwie będą rosnąć.

Mieszkańca jednego z domów przy ul. Piłsudskiego zbulwersowały wysokie ceny za wywóz miejskich śmieci.

– Nie stać nas na to, żeby samochód jeździł ulicą Piłsudskiego pięć razy. Od ronda do ul. Ojca Pio płacimy za śmieci po 21 zł od głowy. Od ronda ludzie płacą po 15 zł – narzekał mężczyzna. Podkreślał, że w okolicznych gminach opłaty za wywóz śmieci są niższe.

 – Wy pójdziecie na święta z flagą, a my z workami na śmieci. Będą nas tysiące. W Tomaszowie jest taka bieda, że ludzi nie stać tyle płacić. Połowa emerytów nie ma nawet tysiąca emerytury. Prąd drożeje. Jak tak można?! – denerwował się obywatel.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Maria Dec-Kiełb

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe