Trzeszczany: Od fotografii do monografii

  • 14.03.2020, 09:06
  • PT
Trzeszczany: Od fotografii do monografii
Czy na podstawie zebranych zbiorów archiwalnych uda się wydać pierwszą monografię gminy Trzeszczany? To zależy od potencjalnych ofiarodawców.

Radny Rady Gminy Trzeszczany, pasjonat i fotograf, Marek Ryś zainicjował w Internecie zbiórkę starych fotografii z Trzeszczan i okolicznych miejscowości. Osoby, które mają ciekawe zdjęcia, prosi o ich skanowanie i przesyłanie. Pierwsze skany już napływają.

"Bardzo dziękujemy za nadesłane fotografie. Upamiętnimy Państwa wymienimy ofiarodawców w naszej książce ale najpierw jednak trzeba się do tego dobrze przygotować" – pisze na profilu społecznościowym inicjator akcji.

Oczywiście, w publikacji zamierza wykorzystać również własne zbiory. Szczegółowy plan książki nie został jeszcze opracowany, ale ma się w niej znaleźć historia samych Trzeszczan lub całej gminy. Dlatego, radny wraz ze swoimi znajomymi, apeluje o dostarczanie również dokumentów i map. Nie zabiera ich, a jedynie skanuje. Poszukuje takich zbiorów również na własną rękę, w tym w archiwach.

PT

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
popieram
popieram 16.03.2020, 22:12
Takich ludzi w gminie trzeba! Dobry pomysł

Pozostałe