Zamość: Nagana dla dyrektor szkoły (TYLKO W GAZECIE)

  • 10.03.2020, 11:00
  • Agnieszka Piela
Zamość: Nagana dla dyrektor szkoły (TYLKO W GAZECIE)
W Szkole Podstawowej nr 4 im. Stefana Batorego w Zamościu skandal goni skandal.

 Dyrektor Ewie Lorenz przed sądem dyscyplinarnym udowodniono hejtowanie ucznia i jego rodzica. A nauczyciele mają dość gęstej atmosfery w szkole. Pod nazwiskiem boją się jednak rozmawiać.

Ewa Lorenz szkołą zarządza od września 2017 r. Do konkursu zgłosiło się czterech nauczycieli. Ze szkoły startowali Janusz GłębockiEwa NiedabylskaRenata Kowarz, spoza Ewa Lorenz. I to ona wygrała konkurs. Jesienią 2019 r. ten pierwszy został zwolniony z pracy, dwie pozostałe są wicedyrektorkami placówki. Nauczyciele mówią, że wygrana Lorenz była możliwa dzięki przedstawicielowi związku, który zagłosował wbrew wcześniejszym ustaleniom zarządu.

Nowe rządy

Nowa dyrektor zaczęła wprowadzać nowe rządy. Zarzutów i żalów pod adresem pani dyrektor jest wiele. Nauczyciele przypominają, że wprowadziła do regulaminu rady pedagogicznej m.in. zapis, że nieprzestrzeganie dyscypliny obrad może spowodować zastosowanie sankcji w postaci kar porządkowych. Mają jej za złe, że nauczycielom, którym pozwolono uczestniczyć w obchodach 40-lecia Polskiego Związku Badmintona nakazała wziąć bezpłatne urlopy. Wskazują, że szkoła sportowa o profilu badmintona, w której było 11 oddziałów sportowych o tym profilu skurczyła się dziś do dwóch. Przypominają głośny i niepotrzebny konflikt z Uczniowskim Klubem Sportowym "KIKO".

Nauczyciele mają żal za to, w jaki sposób dyrektor komunikuje się z nimi.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Agnieszka Piela

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (60)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dziadkowie
Dziadkowie 24.03.2020, 11:28
Proponuje. Panią Ewe Niedabylską na dyrektora SZKOŁY NR 4
hmmm
hmmm 23.03.2020, 11:54
no i Zamosc będzie słynny na całą Polske ale czy o taka sławe nam chodzi?
ka
ka 13.03.2020, 08:21
Pani dyrektor już dawno powinna być zawieszona w czynnościach, a po uprawomocnieniu się kary tj. w listopadzie 2019 powinna być zwolniona z funkcji dyrektora szkoły.
zamościak
zamościak 13.03.2020, 12:54
weź ty "ka" się nie ośmieszaj ... stajesz się nudny
Krz
Krz 12.03.2020, 23:57
Moja nauczycielka z technikum, stanowcza lecz zawsze pomocna i potrafiaca uczyć a nie klepać formułki na pamięć
zamościak
zamościak 12.03.2020, 20:49
Nie wiem co "ka" wąchasz, ale wąchaj mniej. Wyraźnie dajesz innym do zrozumienia, że jesteś niezrównoważony emocjonalnie.
ka
ka 12.03.2020, 21:26
Spodziewaj się wezwania na policję
zamościak
zamościak 12.03.2020, 21:51
megaloman :) :) :) :) :) :)
ka
ka 12.03.2020, 22:55
Zobaczymy czy będzie tak śmieszno
ka
ka 12.03.2020, 18:16
Proszę przeczytać cały artykuł i wiele innych na ten temat i nie zaklinać rzeczywistości, pani dyrektor już dawno powinna być zawieszona w czynnościach, a po uprawomocnieniu się kary tj. w listopadzie 2019 powinna być zwolniona z funkcji dyrektora szkoły. To nie jest moje zdanie jak Pani twierdzi tylko zdanie Kuratorium Oświaty i wielu prawników. Nie wiem jak można tolerować kogoś na stanowisku dyrektora kto dopuścił się naruszenia dobra dziecka i został za to prawomocni ukarany.
🌞🤗
🌞🤗 12.03.2020, 17:50
To jest pana zdanie na szczescie nie pan decyduje.Mam wrazenie ,ze to pan chcialby byc na stanowisku dyr.ale sie nie dostal i za to tak boli.,moze sie myle.Mamy wspanialo dyr.i niech tak zostanie.Tyle pisania na temat naszej dyr.Ewy Lorenz.
ka
ka 12.03.2020, 17:15
Proszę przeczytać cały artykuł i wiele innych na ten temat i nie zaklinać rzeczywistości, pani dyrektor już dawno powinna być zawieszona w czynnościach, a po uprawomocnieniu się kary tj. w listopadzie 2019 powinna być zwolniona z funkcji dyrektora szkoły.
🌞
🌞 12.03.2020, 16:39
Panie przychodzac po dzieci jestem co dziennie w tej szkole i widze co sie dzieje a,pan niech sie tez wybierze i zobaczy jak sie przyjemnie czeka na dzieci czysto nauczyciele rozmawiaja z dziecmi a takze z rodzicami dyr. podchodzi do rodzicow i rozmawia ipytajac nas jak sie czuja i czy sa zadowoleni ,poprostu radzi sie i tak trzymac.A przedtem dyzurow na korytarzu nie bylo na stolowce jesc sie nie dalo a teraz dzieci na przewach sa przepilnowane itp.Zrozumial pan teraz co napisalam cz ma pan trudnosci ze zrozumieniem jak tak to prosze do szkoly to tam panu wytlumacza .Pozdrawiam.
ka
ka 12.03.2020, 16:23
Prosiłbym, żeby bardziej Pani pisała składniej i zrozumiale bo ciężko się zorientować o co Pani chodzi, no chyba że to celowo ma być z błędami po to żeby od siebie odciągnąć podejrzenia.
Tak tylko przeczytałam
Tak tylko przeczytałam 13.03.2020, 14:40
W tym poście też są błędy językowe i interpunkcyjne.
ka
ka 13.03.2020, 14:47
Proszę popracować nad swoimi wpisami na librusie
🌞
🌞 12.03.2020, 15:35
Chyba pisze o sobie ze prawda boli i jestem osoba obca jak dla ciebiejak i dyr.Pisz ale dobrze i madrze i nie mow za inne osoby ze maja zle zdanie na temat dyr.bo to nie prawda znam bardzo duzo osob ,ktore maja takie same zdanie na temat dyr.ze jest osoba Madra i kulturalna kobieta ,ktora walczy dla dobra szkoly.
ka
ka 12.03.2020, 15:02
Cenzurę to może sobie Pani wprowadzać jak założy swoją gazetę, a póki co ja będę pisał. Widać jednak prawda boli.
🌞
🌞 12.03.2020, 14:43
Ka.Przestan pisac bzdury bo jak mam rozumiec to jestes osoba o duzej zemscie wciagajaca inne osoby,piszac te swoje wypowiedzi o duzej zemscie.Dzieci sie wychowuje w domu a,do szkoly puszczamy nasze pociechy aby sie ksztalcili,a jezeli rodzic wciaga wkonflikt doroslych to nie dziwmy sie ,ze wyrastaja na mszczacych sie na innych .Dzieci sie uczy ,a nie wloczy .
ka
ka 12.03.2020, 11:48
Widzę, że kara niczego pani dyrektor nie nauczyła, dalej jawi się osobą niewinną, nie ma słowa przepraszam, nie ma skruchy. Wpisu poniżej nie chcę komentować bo zawiera paskudne insynuacje wobec dziecka i rodziców, niech każdy czytający sam go oceni. Na całe szczęście większość społeczności zna sytuację w tej szkole.
zamościak
zamościak 12.03.2020, 14:12
co jest "ka" ? nie masz komu odpisać i opowiedzieć jaki jesteś skrzywdzony przez dyrektorkę ? Twoja odpowiedź będzie potwierdzeniem mojej obawy. Musisz iść do dobrego lekarza psychologa.
ka
ka 12.03.2020, 14:33
Żebyś Ty przypadkiem nie musiał/a iść na komendę.
🌞
🌞 12.03.2020, 10:53
Takie pytanie i co z tym dzieckiem,nadal chodzi do tej szkoly.Wiemy rowniez jacy sa dzieci.Moje dzieci nie pisza i nie interesuja sie hejtami ,a tego dziecka rodzice gdzie byli.Nie wierze w to i nie zmienie zdania na temat dyr.a jestem obca osoba dla dyr.i beda ja szanowala ,a nie sluchala tych szkalowan.Zaczely sie jak tylko wygrala stanowisko na dyr.Komus to nie w dziubku ,nie po ich myslach bo skonczyly sie snaski.I trzeba bylo wciagnac dziecko.Wstyd rodzice,mamy dawac przyklad a nie wykorzystywac dzieci do rozgrywek doroslych.
ka
ka 12.03.2020, 09:29
Przypominam swój poprzedni wpis. To za co pani dyrektor została prawomocnie ukarana karą dyscyplinarną, za niewinność? To za co publicznie w mediach pani dyrektor wyrażała ubolewanie? Po co to robienie z siebie ofiary jak jest odwrotnie. Dyrektor szkoły zrobiła krzywdę dziecku i to wielką i żadna propaganda tego nie zmieni. Pisanie ,, Ody do radości'' na swoją cześć jest komiczne.
🌞
🌞 12.03.2020, 09:12
Zadnemu dziecku zadna krzywda sie nie stala.Czasami wlasne rodzice krzywdza swoje pociechy ,wykorzystujac do swoich rozgrywek i zemsty. Moje dzieci tez chodza do szkoly i nie slyszalam zeby krzywda sie stala.Jest pare osob ze szkaluja ta szkole ,ale jestem codziennie w tej szkole i naprawde nic sie nikomu nie stalo.Przestan pisac glupoty bo widac ze paja zloscia i nienawiscia radze isc do spowiedzi i zrobic rachunek sumienia ,to pomoze .Tylko szczerz.Powodzenia.Nikt mnie nie przekona ze dzieje sie tam krzywda,a tym bardziej ze to wina dyr.Martwi sie teraz o swoja rodzine bo mamy trudna sytuacje Swiatowa.
ka
ka 12.03.2020, 07:56
Do Sloeczko. To za co pani dyrektor została prawomocnie ukarana karą dyscyplinarną, za niewinność? To za co publicznie w mediach pani dyrektor wyrażała ubolewanie? Po co to robienie z siebie ofiary jak jest odwrotnie. Dyrektor szkoły zrobiła krzywdę dziecku i to wielką i żadna propaganda tego nie zmieni. Pisanie ,, Ody do radości'' na swoją cześć jest komiczne.
Sloeczko
Sloeczko 12.03.2020, 07:20
Pani dyrektor Ewa Lorenz zadnemu dziecku nie robi i nie robila krzywdy wrecz przeciwnie z kazdym rozmawia .Wiemy ze robi porzadki po balaganie ,ktory tam istnial ,a osoby ktore ten balagan zrobili i dobrze im sie zylo za szkolne pieniadze to beda szukac dziury w calym i szukaja ,ale nie znajda to szkaluje sie kobiete matke duzej rodziny ,bo szkola to jak duza rodzina .Pani dyr.zycze Pani duza zdrowia i niech wykonuje swoje obowiazki jako Dyrektor naszych dzieci.Ktos kto nie podporzadkowal sie Pani zostal wyrzucony za to ze nie wykonywal swoich obowiazkow ,to teraz sa nagonki.Jeszcze raz Pani dyr.powodzenia i dalszych pieknych i slonecznych usmiechnietych dni w szkole i poza szkola ,bo przeciez Pani ma rodzine i tez to przezywaja .Z Bogiem bo wiara czyni cuda ,a zlosc ciagnie na dno.Kochamy Pania.💞💞💞🤗🤗🤗
Mo.K
Mo.K 11.03.2020, 21:52
Cieżko uwierzyć w to co piszecie. Pani Lorenz jest na prawde w pożądku kobieta. Dzieki niej mature z polskiego zdalam na 100%...
Zawsze znajdzie sie ktoś komu nowe zasady nie pasują. Mam nadzieje, że sprawa w końcu się wyjaśni i przestaniecie oczerniać P. Ewę.
Jadzia
Jadzia 11.03.2020, 22:44
Z polskiego? Na pewno to był polski? Trudno w to uwierzyć...
ka
ka 11.03.2020, 22:16
To bardzo ciekawe, że dzięki Pani Lorenz zdała Pani maturę na 100% a pisze ,,w pożądku kobieta,, z błędem ortograficznym, w porządku pisze się przez ,,rz,,.

Pozostałe