Pijani na zamojskich drogach. Trzech udało się złapać

  • 09.03.2020, 13:03
  • ak
Pijani na zamojskich drogach. Trzech udało się złapać Fot. policja.pl
Jednego wypatrzył policjant, drugi wpadł po kolizji, a trzeciego namierzyli świadkowie. Trzech kierowców, którzy po alkoholu siedli za kierownicą zostało ostatnio zatrzymanych. Wszyscy stracili uprawnienia do kierowania. Każdemu z nich grozi też więzienie.

Była noc z niedzieli na poniedziałek (8/9 marca), gdy policjant zamojskiej patrolówki, już po służbie na stacji paliw zobaczył mężczyznę, który chwiejnym krokiem podszedł do swojego skutera, wsiadł na niego i ruszył wraz z pasażerem ul. Wyszyńskiego. Funkcjonariusz ruszył za „niepewnym” kierowcą i jednocześnie o całej sytuacji powiadomił kolegów z komendy.

Policjanci z patrolu dali kierowcy jednośladu sygnał do zatrzymania, ale ten ich zignorował i jechał dalej. W końcu się zatrzymał, zsiadł ze skutera i zaczął się oddalać pieszo. Nie uciekł daleko. Okazało się, że to 33-latek z Zamościa. Mężczyzna był pijany. Miał ponad 2 promile alkoholu. Odpowie za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli (grozi za to do 5 lat pozbawienia wolności), ale też za jazdę po pijanemu, co zagrożone jest grzywną i karą 2 lat więzienia.

Tej samej nocy wpadł jeszcze jeden amator jazdy po kilku głębszych. W Cześnikach (gm. Sitno) doszło do kolizji. Audi zjechało z drogi do rowu, a później w przystanek autobusowy. Kierowcy nic się nie stało. Ale okazało się, że 21-latek był pijany, miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zabrali mu dowód rejestracyjny i prawo jazdy. Młodego człowieka czeka też rozprawa przed sądem.

Nocą z piątku na sobotę (6/7 marca) dyżurny zamojskiej policji odebrał telefon z informacją, że ul. Św. Piątka w kierunku Starego Miasta „po krawężnikach” jedzie mercedes. Świadek przypuszczał, że kierowca może być nietrzeźwy.

– Zgłaszający jechał za wskazanym pojazdem i na ul. Peowiaków wykorzystując moment, że kierujący mercedesem zatrzymał się uniemożliwił mu dalszą jazdę. Powiadomieni policjanci przyjechali na miejsce wskazane przez zgłaszającego. Wykonane badanie trzeźwości wykazało w organizmie kierującego mercedesem, którym był 39-letni mieszkaniec gm. Komarów-Osada, ponad 2 promile alkoholu – informuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe