Zamość: Auta gdzieś muszą stać! (TYLKO W GAZECIE)

  • 10.03.2020, 05:51
  • Agnieszka Piela
Zamość: Auta gdzieś muszą stać! (TYLKO W GAZECIE)
Na osiedlu Zamoyskiego jest dużo samochodów, za mało miejsc parkingowych.

Nasz czytelnik wrócił po pracy do domu i nie miał gdzie zaparkować aut. Parking obok jego bloku był zajęty, bo w pobliskim "Elektryku" odbywało się zebranie. Takie sytuacje na osiedlu Zamoyskiego zdarzają się często. Zarząd osiedla chce temu zaradzić.

2 marca jeden z mieszkańców os. Zamoyskiego napisał do nas wiadomość: "Może wam uda się coś z tym zrobić. Po raz kolejny wracam do domu i nie mam gdzie zostawić auta. Przy ul. Wyszyńskiego koło basenu i Elektryka pewnie coś się dzieje. Czekam 40 minut i nic. Zero reakcji ze strony straży miejskiej i policji. Straż poinformowała mnie, że w szkole jest zebranie. A policja z reguły odsyła do straży. Podsyłam parę fotek dla przykładu. Dodam, że dzisiaj i tak jest spokojnie".

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Agnieszka Piela

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Parkingowy
Parkingowy 13.03.2020, 07:15
Mieszkańcy mają po kilka samochodów i zastawiają wszystkie parkingi nawet ogólnodostępne miejskie . Jak zaparkujesz na miejscu przed blokiem a bok garaży to samochód na bank będzie przerysowany albo coś urwane . Szkoda że elektryk i basen nie ma prawa parkować na miejscach ogólnodostępnych bo mieszkańcy pozostawiali nawet parkingi przy basenie bo im się należy. Po co kupują mieszkanie przy szkole i basenie chyba wiedzą z czym to się wiąże. Ta sama sytuacja jest przy szkole i przedszkole nr 10 parkingi piękne ogólnodostępne a obstawione całkowicie przez mieszkańców nie ma gdzie zaparkować jak się zawozi dziecko do przedszkola. Spółdzielnia mi odpowiedziała że każdy może stać bo ogólnodostępny, ale co z tego jak obstawione przez mieszkańców.
Ewa
Ewa 13.03.2020, 10:11
Pierwsze były mieszkania, później powstała szkoła i basen. Mieszkamy i chcemy móc spokojnie zaparkować samochód po powrocie z pracy. Przyjezdzając do szkoly czy na basen, można zaparkować nieco dalej. Ciekawe czy bylibyście tak pełni zrozumienia gdyby ktoś zastawìł Wam np. bramę wjazdową na posesję. Do komentarza poniżej, Spółdzielnie nie są państwowe jak ktoś pisze, my mieszkańcy tworzymy tę wspólnotę i ponosimy koszty jej utrzynania, terenów także a w tym parkingu.
Klient basenu
Klient basenu 13.03.2020, 14:12
Tak pewnie, pod biedronka naprzeciwko są wolne miejsca dla klientów basenu i interesantów do elektryka.
Koronowirus
Koronowirus 12.03.2020, 00:50
Racja. Dostawcy na tym osiedlu też nie mają lekko. Trzeba zostawiać auto na 5 minut i nie ma gdzie.
Łuk
Łuk 11.03.2020, 10:59
Postawcie w Zamosciu parking piętrowy, i problem z głowy. :)
Bywalec basenu
Bywalec basenu 11.03.2020, 08:55
A gdzie mają zaparkować rodzice i osoby korzystające z basenu? Te obiekty znajdują się na Osiedlu Zamoyskiego i skoro tam są to prawo do parkowania mają ich klienci, tak samo jak mieszkańcy.
Czytelnik
Czytelnik 12.03.2020, 00:41
Prawo do parkowania mają mieszkańcy a nie goście basenu bo są GOŚCIAMI
Ccc
Ccc 13.03.2020, 07:38
Gośćmi jak już , gościami i panami władcami bezkarny to są tam nieszkańcy. Myśleli że to domek na wsi? Płoty cementowe 3 metrowe sobie jeszcze postawcie
Ali
Ali 11.03.2020, 07:31
Jak nie macie gdzie parkować to jeździjcie do pracy rowerem dupki miejskie
Wojtaszek
Wojtaszek 11.03.2020, 07:29
Czuję wielki p̶y̶t̶o̶n̶g̶ smutek że tak się dzieje w naszym ślicznym Zamościu :(
Wyrazy współczucia dla mieszkańców osiedla :/
Ty
Ty 11.03.2020, 23:15
Ślicznym? Nie ośmieszaj się ;)
Ona1
Ona1 11.03.2020, 07:01
Tak samo jest pod Szkołą Podstawową nr. 3. Codziennie od 7.30 i między 14 a 15 na wjeździe od ul. Okrzei robi się katastrofa. Rodzice parkując na ulicy wjazdowej na osiedle zastawiaja połowę pasa. Nie da się ani wjechać ani wyjechać, tworzą się korki. Zupełna samowolka. Dyrekcja szkoły nie reaguje.
Tdk
Tdk 11.03.2020, 06:50
Najlepiej parkują koćmołki z lwowskiej 31 i Janusze do lekarzy 7a tak cie zastawią ze nie możesz wyjechać a do tego sprzątają w swoich autach wyrzucając śmieci pod blok 34 polna
Xdd
Xdd 11.03.2020, 22:28
A Ty nie kocmolek?
-xxxx-
-xxxx- 11.03.2020, 02:28
Zapraszam do zaparkowania auta na osiedlu Polna przy blokach 11 i 19 tu jest meksyk. Następnie co się dzieje pod przychodnią Puls pomimo zakazu z obu stron ludzie " Janusze" parkują jak tylko się da a przejazd jest wachadłowy. Policja lub straż miejska jest tu gościem a gdy już się pojawi to są mandaty i nadal to samo.
Echo
Echo 10.03.2020, 23:27
Straż miejska ma to gdzieś jak i wiele innych spraw
Anna
Anna 10.03.2020, 21:46
A jeszcze jeden problem z Elektrykami palenie fajek a dym nawet kominem wentylacyjnym do domu si po
ę przedostaje
.A spółdzielnia nic nie robi z tym problem jest bardzo brudno!!!!!!
Rodzic
Rodzic 13.03.2020, 08:29
Płot betonowy z drutem kolczastym postawcie. Aspołeczne wsiochy. Nie będą o waszych chodnikach obcy ? ludzie chodzić przecież to wszystko wasze. budowane i utrzymywane z naszych podatków - tych wstrętnych rodziców dzieci w tym palących. SM są państwowe.
Pgk
Pgk 10.03.2020, 19:07
A czym straż miejska usunie pojazd zaparkowany jak nie ma sprzętu. PGK tą popirdółą Ducato to tylko umie wykasować 440.00 za sam przyjazd, natomiast jak trzeba usunąć to już wielki problem , czekając aż sprawa sama sie rozwiąże.
Prok.
Prok. 10.03.2020, 16:00
Dobra dobra cwaniaczki. A jak człowiek chce rano wstąpić do marketu po chleb czy zrobić zakupy po pracy, to często nie ma wolnych miejsc parkingowych. Stoją dzień i noc. W zimie kilka dni po opadach śniegu auta stały wciąż zaśnieżone i blokowały miejsca parkingowe dla klientów. No ale jak jeden sklep wprowadził bileciki na parkingu to pół miasta z bloczków wyło że złości.
Pieprzeni hipokryci.
mieszkaniec
mieszkaniec 10.03.2020, 11:03
W niektórych miejscach na Oś. Zamoyskiego winę za brak miejsc parkingowych ponosi Spółdzielnia Mieszkaniowa zezwalając Frankom, Zośkom, Władkom na bezprawne instalowanie blokad parkingowych i na wielu z nich nikt nie parkuje miesiącami ale miejsca są zajęte. Na tym osiedlu w większości jest stosunkowo dużo przestrzeni i nawet mieszkańcy chętnie dołożyliby się do budowy parkingów ale zapewne spółdzielnia rozdałaby je cwaniakom. Osiedle jest bardzo ładne i przestrzenne, ale władze za wszelką cenę chcę je szlabanować i grodzić a wystarczy pomyśleć i miejsc można zrobić w dużym nadmiarze.
Gość
Gość 10.03.2020, 07:59
Taka sama sytuacja jest na ul. Kilińskiego na przeciwko trzeciego LO, uczniowie w trakcie dnia zajmują parking, po 16 znalezienie miejsca graniczy z cudem
Hihih
Hihih 10.03.2020, 11:13
Lekcji o tej godzinie już się nie odbywają, to proszę nie zganiać na uczniów i ja nigdy nie spotkałam się z tym aby tam ten parking był zajęty. Dodatkowo za szkoła znajduje się wielki parking:)
Gość
Gość 10.03.2020, 13:46
To proszę rano przyjść przed godziną ósmą i zobaczyć kto zostawia na tym parkingu samochody, uczniowie !!!!!!!
Bo na parking na teren szkoły nie są wpuszczani, interwencja w szkole nic nie pomogła bo dyrekcje nie interesuje co uczniowie robią poza terenem szkoły, było to zgłaszane, tak samo policja i straż rozkłada ręce, również auta zostawiają przed budynkiem ośrodka interwencji kryzysowej
Pozdrawiam
Gelo
Gelo 10.03.2020, 17:18
Nie tylko Uczniowie ale ilu nauczycieli staje tam i po zwroceniu grzecznie uwagi jest wielkie halo
Klient basenu