Gm. Szczebrzeszyn: Pary na medal

  • 10.03.2020, 10:07
  • wd
Gm. Szczebrzeszyn: Pary na medal
Na pewno każdy z nich ma swoją receptę na zgodne życie pełne miłości. Za wyjątkowo długi staż małżeński i bycie przykładem dla innych 25 lutego odebrali pamiątkowe medale nadane im przez Prezydenta RP. Uroczystość dla ośmiu par z gm. Szczebrzeszyn zorganizował burmistrz.

Tadeusz Szymański widział nie jeden ślub, niemniej jednak ten sprzed 52 lat, kiedy obiecywał swojej wybrance miłość i wierność, był dla niego szczególny. Ślub cywilny odbył się w Urzędzie Stanu Cywilnego w Mokrem. Ślub kościelny w rodzinnych stronach Panny Młodej w miejscowości Nieciecz (gm. Sabnie). Tam też zorganizowano przyjęcie weselne na ok. 100 osób, dla których rodzina przygotowała poczęstunek. Gościom przygrywało pięciu grajków.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe