O Zamościu po angielsku w Elektryku

  • 09.03.2020, 09:09
  • Ewa Szewc, ZSP nr 3 Zamość
O Zamościu po angielsku w Elektryku Fot. Organizatorzy
Maksymilian Juś, Miłosz Kisieliński oraz Tobiasz Kisieliński ze Szkoły Podstawowej w Łabuniach zwyciężyli w siódmej edycji Turnieju Szkół Podstawowych „Zamość the Ideal Town”, która została przeprowadzona 6 marca.

Konkurs wiedzy o Zamościu w języku angielskim organizują nauczyciele języka angielskiego z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 „Elektryk”. Przedsięwzięcie objął patronatem Prezydent Miasta Zamość, pan Andrzej Wnuk.

W tym roku do udziału w konkursie zgłosiło się 75 uczniów z 25 szkół z Zamościa, powiatu zamojskiego, tomaszowskiego i hrubieszowskiego. Najwięcej punktów w klasyfikacji zespołowej zdobyła drużyna z Łabuń, której opiekunem była pani Mariola Kołodziejczyk, drugie miejsce zajęli: Zofia Radlińska, Weronika Herc i Jakub Czornak ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Zamościu (opiekun: pani Alla Lakyda-Borsuk), trzecie zespół w składzie: Aleksandra Hasiec, Róża Mazur i Anna Biczak ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Szczebrzeszynie (opiekun: pani Dorota Tomczewska). Najwyższy wynik w klasyfikacji indywidualnej uzyskała Aleksandra Hasiec.

W uroczystym podsumowaniu zmagań konkursowych uczestniczyli, oprócz Zastępcy Dyrektora „Elektryka”, pani Agnieszki Skowyry, przedstawiciele instytucji, które pomagają w organizacji turnieju: pani Małgorzata Bzówka Zastępca Prezydenta Miasta Zamość, pani Barbara Krawczyk Starszy Wizytator Delegatury w Zamościu Kuratorium Oświaty w Lublinie, pani Agnieszka Rusin z Wydziału Turystyki i Promocji Urzędu Miasta Zamość oraz pan Bartłomiej Wojnarowski reprezentujący Orkiestrę Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego w Zamościu. Atrakcyjne nagrody dla uczestników Turnieju przekazał również Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu oraz Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera.

Głównym celem konkursu „Zamość the Ideal Town” jest poszerzanie wiedzy o historii i atrakcjach turystycznych naszego miasta. W materiałach tegorocznej edycji turnieju znalazły się obszerne informacje na temat Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu oraz historia zamojskiego „Elektryka”, który obchodzi w tym roku jubileusz 100-lecia istnienia. Teksty konkursowe są w języku angielskim, dlatego przygotowując się do udziału w rywalizacji, uczniowie osiągają drugi, równie ważny cel – doskonalenie umiejętności posługiwania się tym językiem.

Ewa Szewc, ZSP nr 3 Zamość

Zdjęcia (11)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
jasiek
jasiek 09.03.2020, 19:30
Brawo tak trzymać

Pozostałe