Eroica z Namysłowiakami – zaproszenie na koncert

  • 08.03.2020, 13:21
  • Materiał nadesłany
Eroica z Namysłowiakami – zaproszenie na koncert
Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu zaprasza na kolejny koncert symfoniczny w ramach obchodów 250. rocznicy urodzin Ludwiga van Beethovena. W piątek, 13 marca Namysłowiacy zaprezentują dwa charakterystyczne dzieła mistrza: Symfonię nr 3 „Eroica” i Koncert skrzypcowy d-dur.

Orkiestrę podczas piątkowego koncertu poprowadzi Maciej Koczur. To utalentowany dyrygent i absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dyrygentury dra hab. Pawła Przytockiego. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał dyrygując orkiestrą Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie. W 2016 roku. został zwycięzcą VI Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Dyrygentów im. Witolda Lutosławskiego w Białymstoku.

W programe piątkowego koncertu znalazło się jedno z najważniejszych dzieł Beethovena: Symfonia nr 3 Es-dur „Eroica’’. Jej przydomek oznacza „bohaterska’’ i odnosi się do sukcesów militarnych Napoleona Bonaparte. Dzieło miało premierę w kwietniu 1805 roku, już po koronacji Napoleona na Cesarza Francuzów.

Wraz z Namysłowiakami wystąpi także utalentowana skrzypaczka, Roksana Kwaśnikowska. Wielokrotnie nagradzana solistka z Koszalina swoje umiejętności doskonaliła pod okiem wybitnych skrzypków: Jana Stanienda, Stephana Picarda czy Dora Schwarzberga. Dwukrotnie występowała w jednej z najsłynniejszych sal koncertowych nowojorskiej Carnegie Hall. Roksana zagra na skrzypcach Johanna Wagnera z 2009 roku.

Wraz z Orkiestrą zaprezentuje dzieło Ludwiga van Beethovena: Koncert skrzypcowy d-dur. Skomponowany w 1806 roku utwór składa się z trzech części. Beethoven zadedykował go swojemu przyjacielowi, Stephanowi Breuningowi.

Koncert odbędzie się w piątek, 13 marca o godz. 19:00 w Sali koncertowej Orkiestry, ul. Partyzantów 2.

Bilety na koncert w cenie 40/30 zł można nabyć w biurze Orkiestry oraz za pośrednictwem strony na: http://www.namyslowiacy.pl/rezerwacje/557/.

Materiał nadesłany

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe