Hrubieszów: Licealiści ze Staszica w centralnym etapie olimpiady

  • 06.03.2020, 14:00
  • ak
Hrubieszów: Licealiści ze Staszica w centralnym etapie olimpiady Fot. LO im. ks. Stanisława Staszica Hrubieszów
Zuzanna Kusiak i Przemysław Gardias, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie byli najlepsi w diecezjalnym etapie Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie.

Konkurs odbył się w zeszłym tygodniu w Zamościu. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą o świętym męczenniku, a także znajomością Ewangelii św. Jana. Licealiści z Hrubieszowa pokazali prawdziwą klasę. 

Pierwszoklasistka Zuzanna Kusiak zajęła w etapie diecezjalnym pierwsze miejsce, zdobywając aż 43 punkty na 47 możliwych. Jej szkolny kolega z równoległej klasy był drugi. Miał tylko o jeden punkt mniej. Oboje awansowali do etapu centralnego, w którym będą reprezentować diecezję zamojsko-lubaczowską.

Uczniów do olimpiady przygotowywali: siostra Bernadetta Kozieł oraz Wojciech Borkowski.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe