Bądź Eko w Zamościu: EKO Siódemka – Oszczędzamy energię

  • 05.03.2020, 08:00
  • -
Bądź Eko w Zamościu: EKO Siódemka – Oszczędzamy energię Uczniowie siódemki widzą jak wykonać eko zabawki.
Szkoła Podstawowa nr 7 słynie z organizacji akcji ekologicznych i edukuje na bieżąco młodzież w tym zakresie. 12 marca organizuje apel ekologiczny "Oszczędzamy energię".

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza przy ul. Sienkiewicza 5 to szkoła z pasją, dbająca o środowisko. W codziennych szkolnych praktykach włącza działania, które są dobre dla naszej planety.

– Zaczynając od najmniejszych przyzwyczajeń, takich jak gaszenie światła w pomieszczeniach, w których nikt nie przebywa, skręcanie kaloryferów podczas wietrzenia sali, zgniatanie butelek przed wrzuceniem do kosza, poprzez organizowanie lekcji wychowawczych na temat segregowania odpadów aż do dużych akcji ogólnoszkolnych jak konkurs na ekozabawkę – mówi Iwona Zgnilec, nauczycielka SP nr 7.

"Siódemka" uczestniczyła też w projekcie BEACON, w ramach którego uczniowie przygotowali swoje pomysły działań na rzecz klimatu. Podczas "energetycznych lekcji" z udziałem przedstawicieli spółki Veolia, dyskutowano jak można zwiększyć efektywność  energetyczną, aby pomóc środowisku i zmniejszyć koszty użycia energii. W szkole powołano zespół do kontroli energii. Nauczyciel z uczniami dokonuje codziennych pomiarów zużycia energii i wody. Zorganizowano też warsztaty rękodzieła "Coś z niczego", które polegały na wytworzeniu prac plastyczno-technicznych ze śmieci i odpadków.

12 marca w szkole odbędzie się apel ekologiczny pn. "Oszczędzamy energię".

 – Przedstawienie zorganizowane przez uczniów naszej szkoły będzie podsumowaniem wcześniejszych działań podejmowanych przez społeczność szkolną. Będziemy mogli zobaczyć ekoplakaty i ekozabawki wykonane przez uczniów – mówią Marta Majewska i Iwona Zgnilec, koordynatorki projektu.

 Apel będzie zbiorem proekologicznych zachowań, pokazujących jak można pomóc Ziemi. Organizując to przedsięwzięcie, szkoła chce włączyć uczniów do działań na rzecz ochrony środowiska i zachęcić ich do pogłębienia wiedzy na temat problemów ekologicznych.

REGULAMIN KONKURSU BĄDŹ EKO W ZAMOŚCIU DOSTĘPNY TUTAJ

-

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe