Zamość: Zgnieć butelkę – zachęca PGK

  • 04.03.2020, 08:00
  • AP
Zamość: Zgnieć butelkę – zachęca PGK
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Zamościu kupiło zgniatarki naścienne do butelek PET. Trafiły do szkół w ramach akcji "Bądź eko, zgniataj butelki".

Zgniatarka to niewielkie urządzenie. Pozwala zmniejszyć objętość pustej butelki przed jej wyrzuceniem do żółtego pojemnika. Dzięki temu oszczędzamy miejsce i koszt transportu. W koszu mieści się ok. 80 proc. więcej surowca. 

 – Nasza akcja zwraca uwagę uczniów na problem segregacji odpadów. Ma również uwrażliwić ich na odpowiednie przygotowanie surowca przed wyrzuceniem do pojemnika. Część zamojskich placówek została już wyposażona w zgniatarki. Do pozostałych dotrzemy wkrótce. Przy każdej zgniatarce jest instrukcja obsługi w postaci kolorowego plakatu zachęcającego do akcji – informuje Jarosław Maluha, prezes PGK. 

 Wystarczy odkręcić czystą i pustą butelkę, zerwać etykietę, włożyć ją do zgniatarki i pociągnąć za dźwignię. Zgniecioną zakręcić i wrzucić do pojemnika na tworzywa sztuczne. Nakrętkę można zabrać do kieszeni – przyda się do innych akcji.  

AP

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wisla
Wisla 04.03.2020, 11:34
To on dalej jest prezesem
Prezes odwieszony ?
Prezes odwieszony ? 04.03.2020, 10:11
a na marginesie: prezes już odwieszony ? A wiceprezes ? Miał być ponoć tylko na czas zawieszenia p. M.
Prezes odwieszony ?
Prezes odwieszony ? 04.03.2020, 10:07
umyj, zgnieć, oddaj. My sprzedamy i wypłacimy sobie premie, nagrody za ciężką pracę dla was.

Pozostałe