Jarczów: Wulgaryzmom mówią "nie"

  • 06.03.2020, 09:00
  • wd
Jarczów: Wulgaryzmom mówią "nie"
W szkole podstawowej w Jarczowie uczniowie dobrze wiedzą, że warto dużo czytać i używać zwrotów grzecznościowych, a wulgaryzmy są niedopuszczalne. Przypomnieli sobie o tym raz jeszcze podczas Tygodnia Języka Polskiego.

W wydarzenia, które odbywały się podczas Tygodnia Języka Polskiego zaangażowani byli wszyscy uczniowie. Przygotowywali m.in. plakaty pod hasłem "Mój język świadczy o mnie – wypowiadamy wojnę wulgaryzmom". Uczestniczyli w konkursach: recytatorskim "Zwroty grzecznościowe na co dzień", o tytuł Szkolnego Mistrza Kaligrafii, Szkolnego Mistrza Ortografii i Mistrza Języka Polskiego. Zmierzyli się z łamańcami językowymi, czytając losowo wybrane, nieznane im wcześniej teksty przez szkolny radiowęzeł. Na podsumowanie w trakcie szkolnego apelu zaprezentowali inscenizację pt. "Z tej mowy jak ze źródła czerpiesz siłę swą". Pomysłodawczyniami i koordynatorkami akcji były polonistki: Ewa Woś i Agata Pogorzelska. 

Zwycięzcy poszczególnych konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci gminnego konkursu "Mój lapbook, czyli magia książki" dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Jarczowie. Nagrody wręczyła im dyrektor szkoły Jolanta Zawiślak i bibliotekarka Angelika Muła. 

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe