Gm. Turobin: Między nami seniorami

  • 06.03.2020, 07:16
  • Leszek Wójtowicz
Gm. Turobin: Między nami seniorami Wśród uczestników jest 11 osób w wieku od 60 do 70 lat, 5 w przedziale wiekowym 70-80 lat, 7 w wieku 80-90 lat i jedna osoba po dziewięćdziesiątce.
W Tarnawie Dużej (gm. Turobin) uroczyście otwarto Dzienny Dom Seniora+. Placówka mieści się w budynku po byłej podstawówce. W różnych formach aktywizacji uczestniczy na co dzień ponad 20 osób z gminy. Seniorzy podkreślają, że najgorsza do tej pory była dla nich samotność. Teraz mają miejsce, gdzie mogą się zintegrować.

Dopiero raz opuściłam zajęcia – podkreśla Kazimiera Tokarz, wiceprzewodnicząca Rady Seniorów. – Trzeba wychodzić do ludzi! Tego mi do tej pory brakowało odkąd mąż zginął w wypadku. Samotność naprawdę doskwiera. Tutaj można naprawdę mile spędzić czas. To wspaniałe miejsce!

Pani Kazimiera na co dzień mieszka w Kolonii Guzówka. Z Przedmieścia Szczebrzeszyńskiego na zajęcia dojeżdża zaś jej koleżanka Halina Wieleba. – Co mnie do tego skłoniło? – zastanawia się pani Halina.

Odpowiedź jest jedna: samotność. 

– Dzieci się porozjeżdżały i zostałam sama jak palec – opowiada seniorka. – Tutaj wspaniale czas przemija: mamy zabiegi, można się pośmiać, pożartować i pośpiewać. Mamy bardzo dobrą obsługę, bardzo dobre jedzenie i jest super! To dom do tańca i do różańca.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe