Mikroprzedsiębiorstwo: Potentaci w handlu fasolą

  • 05.03.2020, 06:03
  • wd
Mikroprzedsiębiorstwo: Potentaci w handlu fasolą Fot. pixabay.com
Mirosław Łąkowski - Skup i Sprzedaż Płodów Rolnych w Kryszynie (gm. Telatyn) to rodzinna firma założona w 2006 r. przez Mirosława Łąkowskiego. Obecnie pracuje w niej 6 osób.

Ta firma ma szansę w naszym plebiscycie zdobyć nagrodę i tytuł Mikroprzedsiębiorstwa Roku. Nominowane przedsiębiorstwo jest jednym z największych w Polsce eksporterów fasoli. Na początku działalność zaczynała się od sprzedaży fasoli do Bułgarii, Rumunii, Serbii i Macedonii. Dzisiaj płody rolne (głównym produktem firmy jest fasola karłowa potocznie zwana "Jasiem"), ale, także inne rodzaje fasoli oraz warzywa takie jak - kalafior, brokuł, orzechy i cebula eksportowane są nie tylko do krajów w całej Europie, ale i do Ameryki Północnej. Rocznie firma eksportuje około 3 tys. ton, które skupowane są od rolników oraz przedsiębiorstw głównie z powiatu tomaszowskiego i hrubieszowskiego. Właściciele firmy sami również uprawiają fasolę (na 30 ha).

Zaufanie, które zdobyła firma przez lata procentuje większymi obrotami. 

– Produkty rolne, które skupujemy, są sortowane według zamówienia i potrzeb klienta. Firma Skup I Sprzedaż Płodów Rolnych oferuje Państwu również usługi z zakresu optycznego przebierania i sortowania ziaren. Sortownik optyczny pozwala na precyzyjne oddzielenie fasoli od zanieczyszczeń. Czas realizacji zamówienia zależny jest od jego rodzaju, staramy się je jednak realizować w ciągu 2-5 dni w ilościach 1-24 ton – mówi właściciel Mirosław Łąkowski.

Fasola pakowana jest w 10-, 25-, 50-kilogramowe worki lub worki o pojemności 1 tony.

W planach na przyszłość właściciele mają budowę kolejnej hali oraz linii, która będzie pakowała fasolę w 500-gramowe lub kilogramowe paczki.

Ponadto myślą o zakupie specjalnej komory do fumigacji, czyli zabezpieczania fasoli przed szkodnikami.

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Anna Kabza
Anna Kabza 13.03.2020, 13:41
Polecam firme 100% gwarancji jakości i świetna obsługa
Key
Key 13.03.2020, 13:30
Solidna firma ?
Seba
Seba 13.03.2020, 13:29
Sa to na prawdę poyrnyscins naszym rynki uczciwy godny polecenia
Herosi roztocza

Pozostałe