Tomaszów Lubelski: Lekcja historii

  • 07.03.2020, 07:00
  • wd
Tomaszów Lubelski: Lekcja historii
W "żywej" lekcji historii, zorganizowanej z inicjatywy młodych radnych, udział wzięli uczniowie wszystkich tomaszowskich podstawówek. Potem sprawdzili swoją wiedzę w quizie.

27 lutego z inicjatywy Młodzieżowej Rady Miasta z okazji zbliżającego się Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w Szkole Podstawowej nr 1 im. Orląt Lwowskich w Tomaszowie Lubelskim odbyła się "żywa" lekcja historii. Uczniowie tomaszowskich szkół podstawowych wysłuchali wykładu o polskich żołnierzach września 1939, partyzantce pod okupacją niemiecką, polskich oddziałach poza krajem oraz partyzantce antykomunistycznej. Ponadto zaprezentowane zostały mundury i uzbrojenie żołnierzy z tamtych czasów. 

Po lekcji reprezentacje klas wzięły udział w multimedialnym quizie opartym na informacjach usłyszanych w trakcie spotkania. Tu najlepszymi okazali się uczniowie z kl. 8c ze Szkoły Podstawowej nr 2, drugie miejsce zajęły reprezentantki kl. 8a ze Szkoły Podstawowej nr 1, a  trzecie uczniowie z kl. 8a ze Szkoły Podstawowej nr 3. 

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami ufundowanymi przez Urząd Miasta Tomaszów Lubelski. 

 – Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację i przeprowadzenie naszej "żywej" lekcji historii – w imieniu członków Młodzieżowej Rady Miasta mówi ich opiekun Joanna Jadczyszyn.

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Czytelnik
Czytelnik 07.03.2020, 07:53
Żeby znowu nie wyszlo ze to propagowanie faszyzmu lub komunizmu. My uczymy historii, a ktos zglasza to do prokuratury. Polska to dziwny kraj scigaja za prawdę i patriotyzm.

Pozostałe