KGW Oseredek ma 5 lat

  • 07.03.2020, 06:03
  • wd
KGW Oseredek ma 5 lat
Na początku było ich 25, teraz jest 14. Wszystkie są pełne zapału do działania. Paniach z KGW "Perełki Roztoczańskie" z Oseredka świętowały 5-lecie istnienia koła.

Do KGW Oseredek należy obecnie czternaście kobiet w wieku od 30 do 65 lat. 

 – Zaczynałyśmy ze wszystkim. Z rękodziełem, tworzyłyśmy kabaret, ale naszą najmocniejszą stroną są kulinaria. W ubiegłym roku zajęłyśmy pierwsze miejsce w konkursie zorganizowanym na dożynkach powiatowych za gęsinę w słodkiej kapuście – mówi Lucyna Łasocha, przewodnicząca KGW Oseredek. 

Panie z KGW chętnie organizują wydarzenia integrujące lokalną społeczność. Organizują Dzień Dziecka, rozpoczęcie wakacji, mikołajki, bale karnawałowe, andrzejki i sylwestra. Wspierają gminne inicjatywy. W tym roku chciałyby zorganizować uroczyste otwarcie nowej wiaty w Oseredku, być może połączone z rajdem rowerowym. 

W jubileuszu KGW "Perełki Roztoczańskie" udział wzięli m.in. wójt gminy Susiec Zbigniew Naklicki, sołtys Oseredka Tomasz Soluch, dyrektor GOK-u w Suścu Joanna Kowalczuk i delegacje pozostałych kół z gminy.

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe