Łabunie: Śledczy zbadają szkolne przedstawienie

  • 03.03.2020, 07:18
  • bn
Łabunie: Śledczy zbadają szkolne przedstawienie Fot. ze strony internetowej SP w Łabuniach Fragment przedstawienia, które wzbudziło takie kontrowersje.
Prokuratura Rejonowa w Hrubieszowie wszczęła śledztwo w sprawie słynnego spektaklu, który odbył się w Szkole Podstawowej w Łabuniach. Na razie gromadzona jest dokumentacja oraz przesłuchani zostaną świadkowie. Nikomu nie przedstawiono dotychczas zarzutów.

Uroczystość nadania imienia Dzieci Zamojszczyzny Szkole Podstawowej w Łabuniach odbyła się 10 grudnia. Była potem szeroko komentowana w prasie, po tekście, który 31 grudnia pojawił się na stronie internetowej "Newsweeka". Reportera tego czasopisma zaniepokoiło m.in. szkolne przedstawienie pt. "Nie mogę cię zapomnieć". Aktorami byli miejscowi uczniowie. Część z nich ubrano w obozowe pasiaki, a kilku przebrano za gestapowców.

W ramach spektaklu odbyła się scena gazowania więźniów. W "Newsweeku" zacytowano także fragment wypowiedzi Mariusza Kukiełki, wójta gminy Łabunie. Wygłosił ją podczas szkolnej uroczystości. Wójt mówił podobno o lewicowych środowiskach, które jego zdaniem chcą tworzyć "nowego człowieka, bez Boga".

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

bn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Da sie
Da sie 05.03.2020, 05:50
Zaweze znajdą się anty polskie imbecyle.
Bożka
Bożka 04.03.2020, 09:08
Przedstawienie było na temat i koniec tematu.

Pozostałe