Laureaci XX Plebiscytu Piłkarskiego Kroniki Tygodnia

  • 03.03.2020, 06:00
  • Tomasz Tomczewski
Laureaci XX Plebiscytu Piłkarskiego Kroniki Tygodnia Fot. Adam Gąsianowski
XX Plebiscyt Piłkarski "Kroniki Tygodnia" rozstrzygnięty! W czasie Piłkarskiej Gali Zamojszczyzny zorganizowanej wspólnie z Zamojskim Okręgowym Związkiem Piłki Nożnej ogłosiliśmy wyniki i wręczyliśmy nagrody w pięciu kategoriach. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawowali: Jarosław Stawiarski – marszałek województwa lubelskiego i Andrzej Wnuk – prezydent miasta Zamość.

Niemal trzy miesiące temu na łamach "Kroniki Tygodnia" pojawił się pierwszy kupon XX Plebiscytu Piłkarskiego "Kroniki Tygodnia". Od tego momentu spływały do naszej redakcji głosy czytelników. W sumie otrzymaliśmy ponad 4000 kuponów i po skrupulatnym przeliczeniu wszystko stało się jasne.

Zanim jednak nasi goście zgromadzeni w Centrum Konferencyjno-Bankietowym "Apart" w Zamościu poznali laureatów, głos zabrali gospodarze wieczoru.

 – Ten plebiscyt ma swoją historię i bohaterów. W ciągu dwudziestu lat jego laureatami było wielu piłkarzy i trenerów, którzy cieszyli się ogromnym szacunkiem środowiska piłkarskiego. Jestem pewien, że podobnie będzie i tym razem. Już teraz serdecznie gratuluję wszystkim nagrodzonym, życząc wiele radości z pasji, którą jest piłka nożna – mówił redaktor naczelny "Kroniki Tygodnia" Robert Horbaczewski. – Przypomnę tylko, że kontynuacja plebiscytu to zasługa dziennikarzy: Jana Podgórnego, Marka Sztochela, Tomasza Tomczewskiego i obecnego na gali już w innym charakterze Piotra Orzechowskiego.

– Nasze dzisiejsze spotkanie po raz kolejny potwierdza, że łączy nas piłka. Patrzę teraz na Państwa twarze i widzę kawał historii piłki nożnej na Zamojszczyźnie. Włosy już może trochę oprószone siwizną, nogi może nie tak zrywne do biegu, ale w oczach ciągle ten sam blask i zapał. Gorąco Państwu dziękujemy, że odpowiedzieliście na nasze zaproszenie i możemy dzisiaj wspólnie przeżywać nasze małe piłkarskie święto – takimi słowy witał gości prezes Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Stanisław Pryciuk.

Chwilę później przed audytorium pokaz swych niemałych wokalno-tanecznych umiejętności dał zamojski zespół Gdzie diabeł nie może. Gdy panie Katarzyna Figura, Jolanta Stoczkowska-Pawelczyk i Anna Chabros podgrzały jeszcze mocniej atmosferę, przystąpiliśmy do wręczania nagród.

Dłuższa relacja z gali i dokładna liczba głosów zdobytych przez zwycięzców dostępne tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Tomasz Tomczewski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe