Pingwiny za ciężkie dla złodziei

  • 03.03.2020, 05:35
  • Mariusz Parol
Pingwiny za ciężkie dla złodziei Te wyższe figury ważą po 150 kg. Pingwinią rodzinę z betonu można kupić w internecie za około 500 zł i więcej.
Kilka miesięcy temu z ogrodu Liliany Mękal w Kotorowie (gm. Werbkowice) złodzieje ukradli małego betonowego pingwina. W ubiegłym tygodniu przyszli ukraść resztę pingwiniej rodziny. Nie dali rady. Rzeźbione w betonie pingwiny okazały się za ciężkie (ważą po 100-150 kg).

Złodziejom nie udało się zabrać ciężkich betonowych pingwinów, zabrali więc dwa lżejsze ślimaki (każdy waży 10 kg).

 – To niby śmieszna, groteskowa sytuacja, ale nie zamierzam siedzieć cicho i czekać na ponowną wizytę bezkarnych złodziei. Tym bardziej, że do tych kradzieży dochodzi coraz częściej – mówi Liliana Mękal.

 

 Nie na sprzedaż

Liliana Mękal ma 30 lat. Rzeźbami z betonu zajmuje się od kilku lat. Jej przydomowy ogród jest wizytówką naszej miejscowości, mówią mieszkańcy Kotorowa.

 – Klika lat temu podpatrzyłam u kogoś, jak się robi rzeźby w plastycznym betonie zanim on stwardnieje. Spodobało mi się. Zaczęłam interesować się tego rodzaju zajęciem, aż przerodziło się w hobby. Wykonałam kilka rzeźb dla siebie. Ale zainteresowali się nimi moi znajomi. I tak się to rozkręciło. Zaczęłam robić je także na zamówienie. Na razie jednak nie sprzedaję ich więcej, chociaż mam wiele zamówień. Najpierw chcę założyć firmę. Natomiast pingwiny w moim ogrodzie nie były na sprzedaż. Pingwinią rodzinę zrobiłam dla siebie – podkreśla Liliana Mękal.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe