Budżet Obywatelski Miasta Zamość na rok 2021

  • 01.03.2020, 14:48
  • Źródło: UM Zamość
Budżet Obywatelski Miasta Zamość na rok 2021
Od 5 marca do 2 kwietnia będą przyjmowane projekty do Budżetu Obywatelskiego Miasta Zamość na 2021 r. Władze miasta zachęcają mieszkańców miasta do zgłaszania pomysłów na zmianę swojego osiedla i miasta.

Dla każdego z szesnastu osiedli przeznaczono po 100 000 zł - razem 1, 6 mln zł. Na realizację projektu ogólnomiejskiego zaplanowano 900 000 zł. W sumie do rozdysponowania jest 2, 5 mln zł.

Zgodnie z regulaminem Budżetu Obywatelskiego, propozycję projektu osiedlowego może zgłosić min. 10 mieszkańców, propozycję projektu ogólnomiejskiego - min. 50 mieszkańców. Istnieje możliwość łączenia środków z poszczególnych osiedli, ale konieczne jest podpisanie porozumienia w tej sprawie przez właściwe Zarządy Osiedli i dostarczenie go na 5 dni przed rozpoczęciem terminu zgłaszania projektów do Prezydenta Miasta.

Propozycje projektów zgłasza się na specjalnym formularzu, który publikujemy w załączniku. Jest również dostępny w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce Budżet Obywatelski, w Biurze Obsługi Interesanta oraz w siedzibie Zarządu danego osiedla.

Wypełniony formularz (wraz z listą poparcia projektu) można złożyć w Biurze Obsługi Interesanta UM lub drogą elektroniczną w formie skanu poprawnie wypełnionego formularza na adres: [email protected] do 2 kwietnia.

Zamojski Budżet Obywatelski ma formę konsultacji społecznych w sprawie przeznaczenia części wydatków z budżetu Miasta Zamość (na dany rok kalendarzowy) na wskazane przez mieszkańców propozycje zadań o zasięgu lokalnym. Budżet Obywatelski jest realizowany od 2014r . Przez ten czas w mieście pojawiły się m.in. nowe place zabaw, wyremontowane ulice i chodniki, ścieżki rowerowe czy siłownie zewnętrzne.

Zamojski Budżet Obywatelski ma sprawić, że mieszkańcy poczują się bardziej odpowiedzialni i zaangażowani w rozwój swojego osiedla, a w konsekwencji całego miasta. Od roku 2018 mieszkańcy mogą oddawać swoje głosy przez internet.

Źródło: UM Zamość

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe