Tomaszów Lubelski: Szef strażaków został emerytem. Żegnała go cała komenda

  • 29.02.2020, 14:00
  • ak
Tomaszów Lubelski: Szef strażaków został emerytem. Żegnała go cała komenda Fot. KP PSP Tomaszów Lubelski
Bryg. Andrzej Mandziuk nie jest już komendantem powiatowym straży pożarnej w Tomaszowie Lubelskim. W czwartek, 27 lutego oficjalnie przeszedł na emeryturę.

Uroczystość komendanta zgromadziła mnóstwo gości. Do Tomaszowa Lubelskiego przyjechał m.in. komendant wojewódzki PSP st. bryg. Grzegorz Alinowski, nie zabrakło również przedstawicieli władz samorządowych i służb mundurowych. Obecni byli także dawni komendanci wojewódzcy PSP w Zamościu wraz z emerytowaną kadrą oficerską, duchowieństwo oraz strażacy i pracownicy tomaszowskiej komendy.

Andrzej Mandziuk jest absolwentem Zespołu Szkół Elektronicznych w Lublinie i Szkoły Chorążych Pożarnictwa w Krakowie. Służbę w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnych w Tomaszowie Lubelskim rozpoczął 1 września 1989 roku. Był z tą jednostką związany przez ponad 30 lat. Pracował w podziale bojowym, na stanowisku kierowania i jako dowódca JRG. Z dniem 14 maja 2009 r. został powołany na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego, a we wrześniu 2017 roku został szefem strażaków w powiecie tomaszowskim.

Był wielokrotnie wyróżniany i odznaczany m.in.: brązowym Krzyżem Zasługi, srebrną Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”, Srebrnym Medalem „Za zasługi dla obronności kraju”, Srebrnym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” oraz Złotym Znakiem Związku OSP RP.

Od piątku 28 lutego komendant wojewódzki PSP w Lublinie powierzył pełnienie obowiązków komendanta powiatowego st. bryg. Mirosławowi Michońskiemu.

ak

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe