Szczebrzeszyn: Już pół wieku razem. Jubileusz złotych godów

  • 01.03.2020, 09:09
  • ak
Szczebrzeszyn: Już pół wieku razem. Jubileusz złotych godów Fot. UMiG Szczebrzeszyn
Minęło już 50 lat od momentu, gdy na ślubnym kobiercu ślubowali sobie "miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Osiem par z gminy Szczebrzeszyn świętowało we wtorek (25 lutego) jubileusz złotych godów.

Uroczystość dla dostojnych jubilatów odbyła się w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Szczebrzeszynie. Bohaterom tego święta towarzyszyli ich najbliżsi, ale obecni byli również przedstawiciele lokalnych władz: przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Złomańczuk, burmistrz Henryk Matej i jego zastępca Zbigniew Paprocha oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego  Mirosława Sawic. Wręczyli oni małżonkom Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP, a także pamiatkowe dyplomy.

Jubileusz obchodziło osiem par małżeńskich z terenu gminy Szczebrzeszyn: Krystyna i Bogusław Bubiłkowie z Bodaczowa, Krystyna i Stanisław Flisowie z Brodów Dużych, Stanisława i Leonard Hołowińscy z Kawęczynka, Mieczysława i Józef Sierkowscy z Brodów Dużych, Anna i Gracjan Sobczykowie z Bodaczowa, Anna i Tadeusz Szymańscy ze Szczebrzeszyna, Felicja i Adam Witosowie z Bodaczowa oraz Marianna i Stanisław Wójtowiczowie ze Szczebrzeszyna.

Wydarzenie uświetnił kameralny koncert w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej w Szczebrzeszynie.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe