Debiut Roku: Na Wagę Zdrowia

  • 27.02.2020, 04:51
  • wd
Debiut Roku: Na Wagę Zdrowia
Na Wagę Zdrowia to pierwszy w Zamościu sklep działający w duchu idei Zero Waste, czyli zero marnowania, zero odpadów. Można w nim kupić zdrową żywność na wagę. Sklep stacjonarny działa od czerwca 2019 roku przy ul. Partyzantów 9, a internetowy od stycznia tego roku.

Zero Waste to filozofia życia, dzisiaj coraz modniejsza i popularniejsza wśród ludzi młodszych i starszych. Ważna, bo dąży do ograniczenia wytwarzania odpadów poprzez odpowiedzialną konsumpcję towarów, ponowne wykorzystanie, odzysk i recykling. W ten sposób pozwala chronić środowisko naturalne przed skażeniem produkowanymi odpadami. Właściciele sklepu Na Wagę Zdrowia starają się wcielać w swoje życie tę ideę od lat. 

– Unikamy foli, plastiku, przetwarzamy różne rzeczy. Robimy przemyślane zakupy, żeby nie marnować jedzenia. Lubimy czuć zapach i widzieć produkt w jego naturalnej formie, lubimy wiedzieć skąd jest i jaki ma skład. Tutaj na co dzień trudno o zdrową żywność, niefoliowaną i przystępną cenowo. Dlatego powstał nasz sklep. Chcemy inspirować ludzi do zdrowego stylu życia, chcemy by mieli wybór. W jednym miejscu zgromadziliśmy wysokiej jakości produkty, które zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów – mówi Agnieszka Rajch, właścicielka. 

W sklepie Na Wagę Zdrowia przy ul. Partyzantów 9 w Zamościu oraz poprzez sklep online nawagezdrowia.com.pl można kupić naturalną żywność na wagę w bardzo korzystnych cenach, pakowaną ekologicznie. 

– Klienci przychodzą na zakupy z własnymi pojemnikami albo dostają nasze papierowe torby. Mogą u nas kupić tyle danego produktu, ile im faktycznie potrzeba, a nie ile narzuca producent. Dbamy o to, żeby każdy kupowany u nas produkt służył środowisku naturalnemu i generował jak najmniej odpadów – od produkcji, aż po bezpośrednią sprzedaż – tłumaczy A. Rajch. 

Asortyment sklepu jest ogromny, od ziół, przypraw, płatków, orzechów, suszonych owoców, przez mąki, kasze, makarony, po miody, konfitury, masła orzechowe, kawę paloną (w Zamościu!), pieczywo i soki. Wszystko od sprawdzonych dostawców. Lada dzień na półki trafi też chemia domowa i kosmetyki na wagę. Właściciele sklepu Na Wagę Zdrowia już planują jak jeszcze rozwinąć swoją działalność, oczywiście pozostając w duchu zero waste (być może zorganizują lekcje o tym, jak żyć zdrowo i ekologicznie). Jesteśmy za! A tymczasem ich debiut poddajemy ocenie czytelników w plebiscycie Perły Biznesu. O statuetkę powalczą w kategorii Debiut Roku.

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe