Hrubieszów: Seniorzy, bądźcie ostrożni!

  • 27.02.2020, 09:00
  • Źródło: KPP Hrubieszów
Hrubieszów: Seniorzy, bądźcie ostrożni! Fot. KPP Hrubieszów
W ramach działań profilaktycznych, funkcjonariusze hrubieszowskiej komendy uczestniczyli przedwczoraj (wtorek, 25 lutego) w spotkaniu z seniorami z Klubu Seniora CZAS w Hrubieszowie.

Głównym celem spotkania było uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa. Podczas spotkania przekazano informacje jak postępować w przypadku zagrożenia. Przybliżono także informację o narzędziu jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Podczas spotkania policjanci edukowali seniorów jak ustrzec się przed oszustami. Omówili metody jakie najczęściej stosują naciągacze oraz sposoby jak się przed nimi chronić.

Nie zabrakło również informacji na temat problematyki bezpieczeństwa osób starszych jako uczestników ruchu drogowego. Policjanci przypomnieli o obowiązku używania elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym oraz o podstawowych zasadach poruszania się po drodze.

Źródło: KPP Hrubieszów

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe