Gm. Werbkowice: Dużo zdrowia Pani Stefanio!

  • 26.02.2020, 10:00
  • ak
Gm. Werbkowice: Dużo zdrowia Pani Stefanio! Fot. UG Werbkowice
We wtorek, 25 lutego swoje setne urodziny obchodziła pani Stefania Kobza z Wronowic w gminie Werbkowice.

Dostojna dzisiaj jubilatka przyszła na świat w 1920 r. w miejscowości Pawłówka. Gdy miała 19 lat, wyszła za mąż. Urodziła czworo dzieci, z których jedno niestety zmarło. Po wojnie pani Stefania zamieszkała z rodziną zamieszkała w Malicach. Owdowiała w wieku 39 lat i później sama prowadziła małe gospodarstwo rolne.

W 1966 roku ponownie wyszła za mąż za Józefa Kobzę i zamieszkała we Wronowicach. Wspólnie z mężem wychowali dziewięcioro dzieci. Pani Stefania zajmowała się nie tylko domem, ale też zarabiała jako krawcowa. Gdy jej drugi mąż zmarł, znów została sama, ale przed siedmioma laty przeprowadziła się do wnuczki. Mieszka z nią do dzisiaj. Doczekała się 17 wnuków, 25 prawnuków i 3 praprawnuków. Pomimo zacnego wieku, cieszy się dobrym zdrowiem.

W dniu urodzin jubilatce towarzyszyli jej najbliżsi: dzieci, wnuki i prawnuki. Z życzeniami przybyli również wójt  Agnieszka Skubis-Rafalska, kierownik KRUS w Hrubieszowie Piotr Matelski. Pani Stefania otrzymała też list gratulacyjny przesłany przez Premiera Mateusza Morawieckiego oraz decyzję o przyznaniu emerytury honorowej.

ak

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe