Zamość: Wypadek na ul. Krasnobrodzkiej. Dzieciak wszedł wprost pod samochód

  • 25.02.2020, 12:15
  • Anna Szewc
Zamość: Wypadek na ul. Krasnobrodzkiej. Dzieciak wszedł wprost pod samochód Fot. KMP Zamość
12-letni chłopiec trafił do szpitala po tym, jak na ul. Krasnobrodzkiej w Zamościu został potrącony przez seata.

Wypadek wydarzył się w poniedziałek ok. godz. 16. Z ustaleń policji wynika, że nastolatek wszedł na ulicę zza stojących wzdłuż niej samochodów, których kierowcy czekali na możliwość wjazdu w ul. Młyńską.

Właśnie wtedy seatem nadjechała 32-latka z gm. Adamów. Nie zdołała wyhamować,  chłopiec pojawił się tuż przed jej pojazdem.

- Nieletni wraz z mamą, która przyszła na miejsce zdarzenia został przewieziony do szpitala. Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że kierująca seatem była trzeźwa - informuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Przypomina, że prawo zabrania pieszemu wchodzić na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd lub spoza pojazdu, jak też innej przeszkody ograniczającej widoczność. Nie wolno również przebiegać przez jezdnię. Takie zachowanie jest nie tylko wykroczeniem, ale co najważniejsze - stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia pieszego.

Anna Szewc

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 25.02.2020, 19:27
Na całej ulicy Krasnobrodzkiej są trzy przejścia dla pieszych...na początek na koncu i w środku. Samochody jadą bez przerwy..od rana do nocy, a w nocy odbywają się tu rajdy samichodowe i motocyklowe. Nie ma możliwości przejcia bez wtargnięcia, bo nie ma chwili, żeby przed skrzyżowaniem nie było aut...są tam całą dobę. Nie wiem jakie nieszczęście musi się stać, żeby władze miasta dostrzegły problem. Podobnie nieakceptowalnie niebezpiecznym miejscem jest droga łącząca Krasnobrodzką ze sklepem Carrefour. To cud, że tam jeszcze nikt nie zginął .
Anonim
Anonim 30.03.2020, 07:26
Są tylko 2 przejscia na krasnobrodzkiej XD reszta przejść jest w kalinowicach .... gdzie ty żyjesz

Pozostałe