Bądź Eko w Zamościu: Zielona klasa w SP nr 6

  • 25.02.2020, 10:57
  • -
Bądź Eko w Zamościu: Zielona klasa w SP nr 6
W ramach działań proekologicznych w Szkole Podstawowej nr 6 im. Szymona Szymonowica w Zamościu zostanie utworzona zewnętrzna sala lekcyjna "Zielona klasa", z której będą korzystać uczniowie. Powstał już "Las w słoiku".

Proekologiczne inicjatywy, przyczyniające się do poprawy stanu środowiska prowadzone są cyklicznie w SP nr 6 w Zamościu. Zaproponowane przez szkołę działania obejmują przeprowadzenie konkursu na pracę plastyczną – "Chrońmy klimat" oraz stworzenie własnego miniekosystemu "Las w słoiku", zaprezentowanego na wystawie szkolnej. W ramach działań proekologicznych zostanie utworzona na terenie SP 6 w Zamościu zewnętrzna sala lekcyjna zwana potocznie "Zieloną klasą" w naturalnym przyrodniczym otoczeniu.

 – Będzie to miejsce do prowadzenia zajęć edukacyjnych na świeżym powietrzu z zakresu przyrody ożywionej i nieożywionej, sposobów prowadzenia obserwacji i ich zapisywania, wyznaczania kierunków w terenie, poznania różnorodności ekosystemów. Wyposażenie będą stanowiły miejsca siedzące dla 30-osobowej grupy uczniów, w otoczeniu drzew, krzewów, rabaty kwiatowej, wzbogacone w budki lęgowe i karmniki dla ptaków, hotele dla owadów czy też domki dla jeży – mówi Alicja Tarnowska, koordynator zespołu projektowego, nauczyciel SP nr 6.

Zajęcia lekcyjne prowadzone w nietypowych warunkach na powietrzu, pod drzewem mają na celu przybliżyć uczniom zagadnienia związane z otaczającym środowiskiem, zaszczepić miłość i szacunek do przyrody. Takie inicjatywy proekologiczne są szczególnie ważne we współczesnym świecie, kiedy coraz rzadziej mamy kontakt z przyrodą w dobie komputerów, dają możliwość uwrażliwienia uczniów na przyrodę i zainspirowania do działań sprzyjających ochronie zasobów środowiska.

Ogłoszony przez "Kronikę Tygodnia" konkurs "Bądź Eko w Zamościu" spotkał się z zainteresowaniem szkół, przedszkoli, zarządów osiedli i stowarzyszeń. Na zgłoszenia czekamy do 10 marca. Przedstawiamy pierwsze zgłoszenia.

REGULAMIN KONKURSU DOSTĘPNY TUTAJ

-

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe