Tomaszów Lubelski: Zagrali dla Julka

  • 28.02.2020, 07:06
  • wd
Tomaszów Lubelski: Zagrali dla Julka
W Tomaszowskim Domu Kultury zorganizowano koncert charytatywny, który był podsumowaniem zbiórki pieniędzy na leczenie i rehabilitację 7-letniego Julka Karpula. Uczniowie tomaszowskich podstawówek zebrali dla chłopca 4 tys. 440 zł.

Julek Karpul choruje na mitochondriopatię. Schorzenie to powoduje dysfunkcje narządów w organizmie. Chłopczyk wymaga kosztownego leczenia. Pomóc postanowiła Młodzieżowa Rada Miasta Tomaszów Lub. Z jej inicjatywy od początku lutego w każdej podstawówce w Tomaszowie Lubelskim (SP nr 1, 2, 3, Niepubliczne Szkoły Podstawowe ICO oraz Little Oxford) były organizowane zbiórki pieniędzy. Całą zebraną kwotę, łącznie 4 440 zł organizatorzy osobiście przekazali na ręce taty chłopca – Sebastiana Karpula 18 lutego, podczas koncertu "Gramy dla Julka". Wcześniej na scenie wystąpiły dzieci z tomaszowskich podstawówek.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe