Hrubieszów: Likwidacja Rolniczaka odwołana

  • 25.02.2020, 14:42
  • Mariusz Parol
Hrubieszów: Likwidacja Rolniczaka odwołana Rodzice i nauczyciele zadeklarowali pomoc i działania promocyjne w rekrutacji uczniów do Zespołu Szkół nr 4 w Hrubieszowie.
Po spotkaniu z nauczycielami, pracownikami i rodzicami uczniów kształcących się w Zespole Szkół nr 4 w Hrubieszowie, zarząd powiatu zrezygnował z pomysłu likwidacji tej placówki.

W tym roku dwukrotnie pisaliśmy w "Kronice Tygodnia" o przymiarkach władz powiatu do likwidacji Zespołu Szkół nr 4 w Hrubieszowie. Powodem miało być niewielkie zainteresowanie nauką w tej szkole. Technikum Agrobiznesu jest jedyną szkołą w dawnym "Rolniczaku", w której są jeszcze uczniowie. W Szkole Policealnej i w Branżowej Szkole I Stopnia nr 2 nie ma ani jednego. Kilkukrotne próby naboru uczniów do tych szkół kończyły się niepowodzeniem. Obecnie w ZSz nr 4 uczy się w sumie 80 osób. W dwóch pierwszych klasach Technikum Agrobiznesu jest 24 uczniów, a reszta w pozostałych klasach. Na jeden oddział technikum przypada średnio 16 uczniów. W czerwcu w szkole pozostanie zaledwie 60 uczniów. 

Obecnie w ZSz nr 4 pracuje 16 nauczycieli (8 na pełnych etatach, a 8 na niepełnych).W 2019 r. subwencja oświatowa dla ZS nr 4 wyniosła prawie 1,2 mln zł, a wydatki ponad 1,3 mln zł. Powiat dołożył do utrzymania szkoły około 122 tys. zł. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe