Dołhobyczów pięknieje

  • 29.02.2020, 08:04
  • par
Dołhobyczów pięknieje W pierwszych dniach lutego wójt gm. Dołhobyczów Grzegorz Drewnik (piąty od prawej) zawarł umowę o dofinansowaniu przebudowy drogi prowadzącej do nowego centrum kultury i rekreacji w Dołhobyczowie.
Gmina Dołhobyczów otrzyma ok. 674,5 tys. zł dofinansowania na przebudowę ponad pół kilometra drogi w sąsiedztwie zespołu pałacowo-parkowego w Dołhobyczowie. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę robót. Prace potrwają do końca roku.

Na początku lutego wójt gminy Dołhobyczów Grzegorz Drewnik odebrał w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie umowę o dofinansowanie tej inwestycji z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.

 – Droga obecnie jest wyłożona wielkimi betonowymi płytami. To odcinek o długości 530 m, począwszy od drogi wojewódzkiej przy ul. Hrubieszowskiej aż do ul. Górnej. Ten odcinek zostanie wyłożony kostką granitową. Zaplanowana przebudowa ma podwójne znacznie. Po przebudowie drogi poprawi się dojazd do nowego centrum kultury i rekreacji. Ponadto będzie ona pełniła rolę traktu turystycznego. Planujemy ustawić tam ławeczki, zainstalować oświetlenie – tłumaczy wójt Drewnik.

Inwestycja będzie kosztowała ponad 1 mln zł. Dofinansowanie z PROW pokryje 63,7 proc. kosztów. Resztę dołoży gmina Dołhobyczów.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe