Wypadki na budowie

  • 27.02.2020, 07:00
  • Leszek Wójtowicz
Wypadki na budowie Z danych GUS wynika, że w 2018 r. na Lubelszczyźnie przy pracy w budownictwie ucierpiało 199 pracowników.
Liczba wypadków przy pracy pozostała na tym samym poziomie, wzrosła za to liczba ofiar śmiertelnych

Podczas budowy budynku gospodarczego na terenie gminy Frampol 38-letni robotnik spadł z wysokości ponad 4 metrów. Mężczyzna trafił do szpitala. Prokuratura uznała, że nie doszło do narażenia pracownika na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo zdrowia. Policja i inspekcja pracy apelują o zachowanie ostrożności.

Zgłoszenie o wypadku przy pracy w jednej z miejscowości w gminie Frampol policja otrzymała 4 września ub. roku. Na miejscu ustalono, że podczas wykonywania więźby dachowej na budynku gospodarczym (garażu) z wysokości ok. 4 metrów spadł na posadzkę 38-letni pracownik. Poszkodowany mieszkaniec gminy Zamość z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. W chwili wypadku był trzeźwy.

Nikt nie zawinił

Mężczyzna przeżył. Sprawą zajęły się Państwowa Inspekcja Pracy i Prokuratura Rejonowa w Biłgoraju. Ta ostatnia sprawdzała, czy nikt nie naraził pracownika na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo zdrowia. Podczas dochodzenia ustalono, że 38-latek był przeszkolony z bezpieczeństwa i higieny pracy, a przy pracy na wysokości korzystał z odpowiednich zabezpieczeń. Nie miał jednak szczęścia, bo podczas upadku pękła zabezpieczająca go linka. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe