Wybiorą nowych radnych

  • 26.02.2020, 07:09
  • Leszek Wójtowicz
Wybiorą nowych radnych 24 lutego minął termin zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego i zamiarze zgłaszania kandydatów w okręgu wyborczym nr 7 (Hamernia).
W Aleksandrowie zmarł radny Kazimierz Wiśniewski, który w ostatnich wyborach samorządowych, podobnie jak dwaj jego kontrkandydaci, otrzymał 24 głosy poparcia i żeby uzyskać mandat, trzeba było przeprowadzić losowanie. Józefów pożegnał radnego Zbigniewa Kanapa. Wybory uzupełniające do Rady Gminy Aleksandrów zarządzono na 5 kwietnia, a do Rady Miasta Józefowa – dwa tygodnie później.

Wybory uzupełniające do Rady Gminy Aleksandrów w okręgu wyborczym nr 4 (Aleksandrów Pierwszy od nr 114 do 150) zostały zarządzone w związku ze śmiercią 63-letniego radnego Kazimierza Wiśniewskiego (KWW Sprawiedliwa Polska) i zdobył 24 głosy poparcia.

Trzy razy 24

Taka sytuacja, jaka miała miejsce w okręgu wyborczym nr 4, nie zdarza się często. Otóż tyle samo głosów co Kazimierz Wiśniewski zdobył nie jeszcze jeden, ale dwóch jego kontrkandydatów! Po podliczeniu głosów okazało się, że i na Tadeusza Kusiaka (KWW Józefa Białego), i na Łukasza Kaczorowskiego (KW Prawo i Sprawiedliwość) zagłosowało solidarnie po 24 wyborców (czwartą kandydatką do rady była w tym okręgu wyborczym Agnieszka Szymańska z KWW Aleksandrów 2023, która zdobyła 13 głosów). Kazimierz Wiśniewski miał jednak najwięcej szczęścia przy losowaniu...

Czy przy zarządzonych na 5 kwietnia wyborach uzupełniających historia może się powtórzyć? Do 10 lutego, kiedy mijał czas na rejestrację komitetów, zarejestrowano dwa – KWW Józefa Białego i KWW Feliksa Kowalczuka. To znaczy, że o mandat radnego powalczy tam dwóch kandydatów. Kto to będzie? Komitety mają do 2 marca czas na zgłaszanie kandydatów na radnych. Wiadomo, że głosować będzie można 5 kwietnia w godz. 7-21 w Szkole Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie Pierwszym.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe