Oddaj krew

  • 29.02.2020, 06:00
  • red.
Oddaj krew Fot. pixabay.com
W Aleksandrowie i Łukowej 1 marca będzie można oddać krew podczas akcji terenowej, którą organizuje Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

W Aleksandrowie będzie można oddać krew w Urzędzie Gminy w godz. 10-13, natomiast w Łukowej w godz. 8.30 -13.30.

Krew mogą oddać osoby zdrowe w wieku 18-65 lat, które ważą przynajmniej 50 kilogramów, nie chorowały na żadne poważne choroby, w tym przewlekłe i zakaźne oraz takie, które nie biorą na stałe leków. Kobiety mogą oddawać pełną krew nie częściej niż cztery razy w roku, w odstępach co trzy miesiące, mężczyźnie nie częściej niż sześć razy.

Trzeba być wypoczętym, wcześniej zjeść lekki, beztłuszczowy posiłek. Na dwie doby wcześniej nie wolno pić alkoholu. Trzeba też zabrać dowód tożsamości. Dawca otrzymuje 8 tabliczek czekolady i może otrzymać zezwolenie z pracy w dniu, w którym honorowo oddaje krew.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe