Kobieto, nie zwlekaj

  • 26.02.2020, 05:40
  • red.
Kobieto, nie zwlekaj
Kobiety z Tomaszowa Lubelskiego, Hrubieszowa, Uchań i Zamościa mogą skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych.

W Tomaszowie Lubelskim i Hrubieszowie ambulanse będą dyżurować w środę, 26 lutego w godz. 9-17. W Tomaszowie Lubelskim obok Przychodni Zdrowia przy ul. Petera 3, w Hrubieszowie przy sklepie Kaufland przy ul. Basaja 4. Nie trzeba mieć żadnych skierowań, należy tylko zabrać ze sobą dokument z numerem PESEL. Za darmo, z badania mogą skorzystać kobiety w wieku 50-69 lat. Wcześniej można się zarejestrować, telefonując pod nr: 58 325 76 00.

Także w środę, 26 lutego, z bezpłatnej mammografii będą mogły skorzystać mieszkanki gminy Uchanie. W godzinach 8-16 autobus, w którym będzie można wykonać badania stacjonować będzie przy urzędzie gminy. Telefon do rejestracji to 723 351 003.

W czwartek mammobus po raz kolejny zaparkuje w Zamościu na parkingu sklepu Kaufland przy ul. Wyszyńskiego 1. Pacjentki mogą zgłaszać się w godz. 9-17. Rejestracja pod nr tel.  58 325 76 00.

Mammografia to bezinwazyjna metoda kontrolowania stanu piersi przy pomocy promieni rentgenowskich. Jest badaniem w pełni bezpiecznym. Polega na wykonaniu serii zdjęć sutka i uwidocznieniu szeregu charakterystycznych zmian nowotworowych, co pozwala na wczesne rozpoznanie raka. To ważne, by z powodu niezdiagnozowanego w porę raka piersi w Polsce umiera rocznie 6 tys. kobiet.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe