Bunt na pokładzie – felieton Tomka Tomczewskiego

  • 25.02.2020, 10:00
  • Tomasz Tomczewski
Bunt na pokładzie – felieton Tomka Tomczewskiego
Na Warszawę (ani może nawet na Lublin) pewnie nie ruszą, ale postanowili pokazać, że nie dadzą sobie... nagwizdać. Sędziowie piłkarscy z naszego województwa poszli właśnie w ślady innych grup zawodowych, które nie do końca wierzą, że żyje im się lepiej, i domagają się podwyżek.

Stu sześćdziesięciu z nich wzięło więc weekendowy urlop i wybrało inne formy spędzania czasu niż rozstrzyganie meczów piłkarskich. Przekaz jest jasny – od pięciu lat ich honoraria są takie same, a życie (i benzyna) coraz droższe. Do tego warunki pracy się pogorszyły, bo z trybun słyszą wyzwiska, a niejednokrotnie muszą z obawą zerkać przez ramię, schodząc do szatni.

Sądząc po wypowiedziach zainteresowanych oraz władz LZPN, rzecz jest już przesądzona. Podwyżki będą. Kość niezgody stanowi jedynie ich wysokość. Arbitrzy optują za wersją 20-25%, prezes Zbigniew Bartnik proponuje 10-15%. Nie trzeba być prorokiem, żeby przewidzieć, że obie strony spotkają się gdzieś w połowie wymienionych wartości.   

Czy powinniśmy się sędziom dziwić? Raczej nie. Wpisują się po prostu w powszechny trend. Inflacja rośnie, ceny idą w górę, podobnie zresztą jak pensja minimalna. W ciągu pięciu ostatnich lat złotówka raczej na wartości nie zyskała. Zresztą podobnego zdania są górnicy, nauczyciele, lekarze czy pielęgniarki. Głowa prezesa LZPN w tym, aby podwyżki dla arbitrów nie dotknęły klubów. Szczególnie tych amatorskich, w których prezesi i kierownicy poświęcają własną krwawicę. Oni na urlop nie pójdą. Wcześniej rzucą wszystko w diabły.

Tomasz Tomczewski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
jabo
jabo 26.02.2020, 18:58
za klase bbbbbbbb powinni brac po 500 za ta parodie ale tylko starzy mlodzi niech sie ucza za50
jarro
jarro 26.02.2020, 18:03
prosze sobie zobaczyc ile zarabiaja sedziowie w ekstraklasie 12 tys glowny zawodowy 3/5 amator a w b/k 60 pln na reke nie ma varu zawodnicy kopia nie graja sedzia bez ochrony kibice chamy i nic dziwnego ze nie ma komu gwizdac popieram trzeba isc na reczna tam jest szczun do sedziow

Pozostałe