Gruba kasa na granicy w Zosinie

  • 24.02.2020, 14:00
  • ak
Gruba kasa na granicy w Zosinie Fot. NOSG
Pewien Litwin chciał nielegalnie wwieźć do Polski 20 tys. euro. Zabrali mu je strażnicy graniczni podczas odprawy na przejściu w Zosinie.

Cudzoziemiec przekraczał granicę w czwartek (20 lutego). Podróżował BMW. Podczas odprawy 38-latek jakoś dziwnie, nerwowo się zachowywał. To skłoniło strażnika granicznego do dokładnej kontroli samochodu.

– W czasie prowadzonych sprawdzeń okazało się, iż za schowkiem pasażera znajdowały się dwa pakiety z obcą walutą w postaci banknotów euro zapakowanych w folię próżniową. Po przeliczeniu wszystkich banknotów ujawniono 20 000 EUR. Oprócz tego podróżny posiadał przy sobie ok 10 000 euro – informuje Dariusz Sienicki, rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Litwin został zwolniony, ale 20 tys. euro, do których się nie przyznał, skonfiskowali funkcjonariusze. W sprawie toczy się postępowanie przygotowawcze. Za niezgłoszenia organom celnym oraz Straży Granicznej przewożenia środków płatniczych powyżej 10 tys. euro grozi grzywna.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe