Biłgoraj: Nie ma lipy

  • 25.02.2020, 07:30
  • Leszek Wójtowicz
Biłgoraj: Nie ma lipy Z parkingu przy starostwie usunięto cztery drzewa.
Lipa rosła w okolicach Biłgorajskiego Centrum Kultury, a dwa jesiony, klon i akacja – na parkingu przy biłgorajskim starostwie. Drzewa zostały wycięte. Dlaczego? Próbujemy to wyjaśnić.

Zastanawiam się, komu przeszkadzały te piękne drzewa i dlaczego je usunięto? – zaalarmował nas pan Stanisław z Biłgoraja (nazwisko do wiadomości redakcji).

Do wycinki doszło 17 lutego.Wiadomo, że została usunięta lipa, która stała w pasie drogowym przy ul. Ogrodowej (w pobliżu Biłgorajskiego Centrum Kultury), a także cztery drzewa (dwa klony, jesion i akacja) z parkingu przy biłgorajskim starostwie (blisko siedziby Zarządu Dróg Powiatowych w Biłgoraju). Zezwolenie na usunięcie lipy wydał jeszcze w zeszłym roku starosta biłgorajski Andrzej Szarlip.

Bo to chore drzewa były

Jak nas poinformował Grzegorz Winnicki z biura prasowego Starostwa Powiatowego w Biłgoraju, decyzja starosty była podyktowana stanem zdrowotnym drzewa (oznaki martwicy na pniu w części odziomkowej, pęknięcia, ubytki kory oraz zaawansowany posusz w koronie). 

– W roku poprzedzającym wniosek do burmistrza miasta Biłgoraja o zgodę na usunięcie przedmiotowego drzewa została przeprowadzona pielęgnacja w obrębie jego korony, jednak posusz w koronie powiększał się – relacjonuje Grzegorz Winnicki.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe