Przeszła wichura. Wiatr łamał drzewa

  • 24.02.2020, 08:26
  • ak
Przeszła wichura. Wiatr łamał drzewa Fot. pixabay.com
To była pracowita noc dla strażaków z Zamościa. Z powodu wichury przez pół nocy jeździli do połamanych wiatrem drzew.

Wiało już od niedzielnego popołudnia. Najsilniejsze podmuchy wiatru odnotowano w powiecie zamojskim nocą (23/24 lutego). W Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu rozdzwoniły się telefony. Strażacy wyjeżdżali do 12 interwencji.

Zdecydowaną większość stanowiły przypadki usuwania połamanych drzew i konarów. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Nie ma też wielkich strat. Tylko w Szczebrzeszynie i Skierbieszowie doszło do uszkodzenia dachów na garażu i budynku gospodarczym.

– Mając na względzie prognozę pogody, apeluję o unikanie, w miarę możliwości, parkowania pojazdów pod drzewami, jak również zabranie z balkonów naszych domów i mieszkań drobnych i lekkich przedmiotów, które mogą zostać poderwane przez podmuchy wiatru – podnosi mł. bryg. Andrzej Szozda, rzecznik KM PSP w Zamościu.

 

 

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe