Hrubieszów: Pożar w hali magazynowej na ul. Nowej

  • 24.02.2020, 05:36
  • ak
Hrubieszów: Pożar w hali magazynowej na ul. Nowej Fot. KP PSP Hrubieszów, OSP Kobło
Ponad 400 tys. zł poszło z dymem w wyniku pożaru hali magazynowej na ul. Nowej w Hrubieszowie. Spaliła się jedna ze ścian budynku, a także składowany w nim makuch słonecznikowy.

Strażacy zostali wezwani do gaszenia ognia w sobotę (22 lutego) ok. godz. 4 rano. Gdy dotarli na miejsce paliła się ściana czołowa magazynu, w którym składowano ok.  12 tysięcy ton różnych pasz zwierzęcych. Samozapłon nastąpił też w komorze, gdzie znajdował się makuch słonecznikowy.

Po ugaszeniu największych płomieni strażacy zajęli się wywożeniem tego, co znajdowało się wewnątrz budynku.Dogasili również znajdujące się już na zewnątrz tlące i dymiące się pozostałości roślinne.

W akcji brało udział 10 zastępów strażackich.Pożar zniszczył ścianę magazynu o wartości ok. 50 tys. zł. oraz 300 ton makuchu słonecznikowego wartego mniej więcej 400 tys. zł.

ak

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zz
zz 24.02.2020, 10:13
Nie w niedzielę tylko w sobote, 22 lutego.

Pozostałe