Zamość: To są najniebezpieczniejsze miejsca w mieście

  • 21.02.2020, 08:00
  • Żródło: UM Zamość
Zamość: To są najniebezpieczniejsze miejsca w mieście
Skrzyżowanie Al. Jana Pawła II-Hrubieszowska-Prymasa S. Wyszyńskiego-Legionów to miejsce, gdzie dochodzi do największej liczby zdarzeń drogowych. W ubiegłym roku zamojska policja odnotowała tu 80 kolizji. W 2018 roku było ich 79.

Jak informuje Zarząd Dróg Grodzkich, w roku 2019 do 19 kolizji doszło na skrzyżowaniu ul. Prymasa S. Wyszyńskiego/Odrodzenia/ Hetmana J. Zamoyskiego (w 2018 r. -31). Na skrzyżowaniu ul. Dzieci Zamojszczyzny/ Sadowa/ doszło do 18 kolizji, w roku 2018 było ich 33.  

CZYTAJ TAKŻE: CORAZ MNIEJ BEZPIECZNIE? ZAMOJSKA POLICJA PODSUMOWAŁA ROK 2019

Jeśli chodzi o zdarzenia drogowe z udziałem pieszych i rowerzystów, do których doszło na przejściu dla pieszych, to w 2019 roku Policja odnotowała ogółem 15 zdarzeń (3 wypadki i 12 kolizji).  Poza przejściem dla pieszych doszło do 13 zdarzeń (3 wypadków i 10 kolizji).

– Zarząd Dróg Grodzkich wspólnie z Policją, Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego działa na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. W 2019 roku wspólnie z WORD wykonaliśmy oznakowanie aktywne przejść dla pieszych na ul. Hetmana Jana Zamoyskiego i Śląskiej z elementami świetlnymi w nawierzchni, zamontowaliśmy wyspy z azylem na dwóch przejściach na ulicy Lipskiej, wykonaliśmy oznakowanie poziome w postaci ostrzegawczych czerwonych linii wibracyjnych przed Rondem Prymasa S. Wyszyńskiego – mówi Marcin Nowak, dyrektor ZDG w Zamościu.

CZYTAJ TAKŻE: ZAMOŚCIANIE JEŻDŻĄ BEZPIECZNIE - WYNIKA Z RANKINGU

Poza skrzyżowaniami do największej liczby zdarzeń drogowych dochodzi na ul. Lwowskiej- w 2019 roku było tu 38 kolizji. Na ul. Prymasa S. Wyszyńskiego doszło do 37 kolizji, 28 na ul. Sadowej, 25 zdarzeń odnotowano na ul. Dzieci Zamojszczyzny (były to 22 kolizje i 3 wypadki, ranne zostały 3 osoby). W 2019 roku na ul. Przemysłowej doszło do 24 kolizji, a na Al. Jana Pawła II odnotowano 21 kolizji i 1 wypadek drogowy.

Źródło: UM Zamość

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
M.B.
M.B. 22.02.2020, 08:29
W Zamościu nikt nie wpadł na pomysł aby robić ronda bezkolizyjne jak w Chełmie.
Ola
Ola 21.02.2020, 23:02
To nie są ronda na rondach obowiązują jasne i proste zasady a tu tak zrobione aby kolizje musiały być
rondo
rondo 21.02.2020, 22:52
przecież to nie skrzyżowania, tylko ronda
Niewiedza
Niewiedza 21.02.2020, 10:27
1) Zastanawia mnie dlaczego nikt jeszcze nie zwrócił dosadnej uwagi na fakt, że podczas ruszania ze stopu przy skręcie w lewo z ul. Sadowej w Dz. Zamojszczyzny koła się ślizgają przy nawet lekko wilgotnej nawierzchni... bywa też to przyczyną, tych wypadków kiedy kierowca nie wyrabia się po łuku i wpada w ten plac zabaw na drzewach - zgadza się, że w tym drugim przypadku głowę tez bierze prędkość ale nie dajmy się zwariować tam z tą nawierzchnią jest coś nie tak!!! Może by tak się tym ktoś z mediów zainteresował? To nie jest normalne, że koła się ślizgają podczas ruszania. Pisałem pismo do ZDG ale odpowiedź dostałem jedynie telefoniczną, że w planach jest przebudowa drogi na rondo heh ale to nie jest odpowiedź...
2) Rondo przy Al. J. Pawła to porażka bo i sami instruktorzy nauki jazdy źle tłumaczą, a przynajmniej wielu (pytałem 4 różnych szkół) inaczej od siebie... porażka.
3) Co do Wyszyńskiego to pewnie górę bierze pamięciówka starej drogi, tego nie wiem ale lepiej aby tych znaków o zmianie organizacji ruchu w ogóle nie ściągali bo nie raz widziałem jak ktoś jedzie na pamięć...
mieszkaniec powiatu tomaszowskiego
mieszkaniec powiatu tomaszowskiego 26.02.2020, 12:32
Ad.1 Jak masz beznadziejne opony to się nie wypowiadaj tylko wyrzuć opony na śmietnik. Przejeżdżam sadową i dzieci zamojszczyzny kilka razy w ciągu dnia (rano i wieczorem) nigdy nie miałem problemów z ruszaniem poślizgiem (tak, nie mam napędu na 4 koła). Więc albo jeździć nie umiesz albo masz beznadziejne opony.
Ogarniam na drodze
Ogarniam na drodze 21.02.2020, 20:19
Może trzeba nowe opony założyć a nie slicki...poza tym, aż strach wyjeżdżać na ulice kiedy się czyta o waszych motylkach w brzuchach i lęku przed jazdą po rondach...potem statystyki rosną...uważam że uprawnienia dostają niewłaściwi ludzie, którzy wyjeździli na pamięć miasto z instruktorami w czapeczkach na boka, co sami mają tyle doświadczenia w jeździe samochodem co ja na hulajnodze, czyli całe nic... pozdrowienia dla ogarniętych kierowców, szerokości ;)!
kierowca
kierowca 25.02.2020, 05:27
Potwierdzam z własnych obserwacji - jest tam ślisko. Może to być rozlany i źle uprzątniętny olej. ZDG powinien to sprawdzić i zlecić zmycie jezdni. I nie mam slicków - nowe zimówki
Brazil
Brazil 21.02.2020, 20:07
Z tym ślizganiem kół to prawda dlatego te wypadki złudzenie że jeszcze się uda a ruszanie trwa to bardzo niebezpieczne miejsce rondo na Jana Pawła to wszyscy z prawego pasa a bezpieczniej z lewego
Zawisza Ciemny
Zawisza Ciemny 21.02.2020, 09:33
To rondo blacharzy jest niereformowalne. Tak przynajmniej wynika z niemocy architektów i projektantów. Przed wjazdem na to rondo odczuwam motyle w żołądku
dora
dora 21.02.2020, 11:20
To tak jak ja. I jeszcze oczy dookoła głowy.

Pozostałe