Druhowie z Telatyna podsumowali swoją działalność w 2019 roku (ZDJĘCIA)

  • 21.02.2020, 11:00
  • Materiał nadesłany
Druhowie z Telatyna podsumowali swoją działalność w 2019 roku (ZDJĘCIA) Fot. UG Telatyn
W sobotę 15 lutego w sali narad Urzędu Gminy miało miejsce Zebranie Sprawozdawcze Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Telatynie.

W zebraniu oprócz przedstawicieli – prezesów i naczelników z poszczególnych jednostek OSP udział wzięli: delegat z ramienia Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim kpt. Artur Kaczkowski, wójt gminy Telatyn Dariusz Kozłowski, Przewodniczący Rady Gminy  Jarosław Romanowski oraz opiekun jednostek OSP z ramienia gminy Bartłomiej Grądz.

Spotkanie otworzył Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP druh Roman Kurnik. W jego trakcie zostało przedstawione sprawozdanie z działalności w roku 2019 oraz plany na rok 2020. Zebranie sprawozdawcze było podsumowaniem spotkań, odbywających się w poszczególnych jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie gminy Telatyn na przełomie stycznia i lutego.

Ochotnicze Straże Pożarne w gminie Telatyn to aktualnie około 300 członków skupionych w 11 jednostkach, w tym 2 typu “S” włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. Działają również 3 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze w Telatynie, Telatynie II i Poturzynie oraz 4 Drużyny Kobiece w Nowosiółkach, Wasylowie, Poturzynie i Łachowcach. Na spotkaniu podsumowano działalność jednostek OSP w naszej gminie oraz wypracowano plan działalności na rok 2020.

Gminny Komendant ZOSP RP druh Jacek Nowosadowski poinformował również o zdarzeniach i pożarach na terenie naszej gminy jakie miały miejsce w roku ubiegłym. Słowo do druhów skierował również wójt gminy oraz kpt. Artur Kaczkowski, który poinformował strażaków o możliwości uzyskania dofinansowania oraz obiecał wsparcie komendy powiatowej dla druhów z Telatyna.

Materiał nadesłany

Zdjęcia (12)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe