Zamość: Duża kasa dla biblioteki

  • 20.02.2020, 15:18
  • AP
Zamość: Duża kasa dla biblioteki Filia nr 6 mieści się na osiedlu Karolówka w budynku przychodni na piętrze.
Książnica Zamojska otrzyma 650 tys. zł w ramach programu "Infrastruktura kultury" realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tak dużej dotacji nie dostała żadna inna placówka w Polsce.

Książnica Zamojska na projekt "Biblioteka w nowej przestrzeni – adaptacja i modernizacja" otrzyma w bieżącym roku 150 tys. zł na prace architektoniczne, a w przyszłym 500 tys. zł na prace wykonawcze. Za te pieniądze wyremontowana zostanie filia na Karolówce. 

Filia nr 6 mieści się na osiedlu Karolówka w budynku przychodni na piętrze. W 2019 r. korzystało z niej 917 czytelników (o 2,2 proc. więcej niż rok wcześniej). 

– Wniosek złożyliśmy w listopadzie 2019 r. 13 lutego otrzymaliśmy informację, że są dla nas pieniądze. Ale nie milion trzysta, o które wnioskowaliśmy, a sześćset pięćdziesiąt, co nas też ogromnie cieszy. Nasz projekt zaplanowany jest na dwa lata. Mam nadzieję, że w listopadzie 2021 r. wejdziemy do nowej filii. Otrzymaliśmy od miasta pusty budynek po aptece. We wniosku aplikacyjnym położyliśmy nacisk na akcent ekologiczny. Energooszczędny budynek z fotowoltaiką, termoizolacją plus zbiory tematyczne. Karolówka jest osiedlem rozwijającym się. Coraz więcej osób do nas trafia. Mieszkańcy oczekują, że nowa biblioteka będzie miejscem spotkań lokalnej społeczności – mówi Piotr Bartnik, dyrektor Książnicy Zamojskiej im. St. K. Zamoyskiego. Dodaje, że nie były to jedyne pieniądze, o które starała się książnica. Otrzymała też z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, z programu "Kultura cyfrowa" dwanaście tysięcy na digitalizację mikrofilmów z czasopism regionalnych z lat 1893-1945 i dokumentów NSZZ Solidarność Zamojskich Fabryk Mebli. 

AP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe