Zamość: Rusza rekrutacja do przedszkoli i do szkół

  • 21.02.2020, 07:03
  • AP
Zamość: Rusza rekrutacja do przedszkoli i do szkół
Choć nabór do szkół podstawowych ruszy na początku marca, a do przedszkoli od 30 marca, rodzice już się denerwują, czy ich pociecha znajdzie się w tej, a nie innej szkole. Dla was rodzice przygotowaliśmy ten przewodnik.

Rodzice dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym powinni pamiętać o ważnych terminach obowiązujących przy rekrutacji do placówek oświatowych prowadzonych przez miasto Zamość.

 

Niektóre na wniosek

Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmowane są z urzędu do szkoły obwodowej, na podstawie zgłoszenia rodziców. Dzieci zamieszkałe poza obwodem mogą być przyjęte, jeżeli szkoła dysponuje wolnymi miejscami, po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego. Dzieci spoza obwodu, w tym spoza miasta, wezmą udział w postępowaniu rekrutacyjnym na podstawie złożonego wniosku. O przyjęciu zdecyduje liczba punktów ustalonych na podstawie kryteriów obowiązujących przy rekrutacji we wszystkich szkołach podstawowych, prowadzonych przez miasto Zamość.

 Druk zgłoszenia do szkoły obwodowej można pobrać w sekretariacie szkoły lub wypełnić na stronie nabor.pcss.pl/zamosc. Potem wydrukowany i podpisany dokument trzeba złożyć w wybranej placówce.  

Podobna procedura obowiązuje w przypadku zapisu dziecka zamieszkującego poza obwodem wybranej szkoły. Rodzic może wybrać trzy szkoły (według preferencji). Kwalifikacja prowadzona będzie zgodnie z kolejnością wskazanych we wniosku szkół. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

AP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe