Zamość: 44 zł mierzą metr

  • 20.02.2020, 07:03
  • AP
Zamość: 44 zł mierzą metr
Po raz 6. Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu w ramach kampani "Kilometry Dobra" będzie zbierać środki na remont budynku po byłym sądzie przy ul. Orlicz-Dreszera. Powstaną tam Warsztaty Terapii Zajęciowej. Potrzeba 3 mln zł.

Zamojska kampania rozpoczyna się 1 marca, a kończy 7 czerwca finałem na Rynku Wielkim. Dotychczas w ramach akcji zebrano ponad 339 tys. zł.

 – Zaczynaliśmy od 42 tysięcy, a w ubiegłym roku nazbieraliśmy ich już 89 tysięcy. Dzięki temu wyremontowaliśmy pomieszczenia w budynku stowarzyszenia w Bródku na potrzeby Świetlicy Rewalidacyjno-Rehabilitacyjnej. Mogliśmy dofinansować działalność Świetlicy Rewalidacyjno-Rehabilitacyjnej i Mieszkań Treningowych. Kupiliśmy autobus do przewozu osób niepełnosprawnych. Sfinansowaliśmy przygotowanie dokumentacji projektowej na modernizację i remont budynku po byłym sądzie przy ul. Orlicz-Dreszera 10 na potrzeby WTZ – wyjaśnia Marcin Małecki, koordynator akcji.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

AP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe